Forum

hp server disk takı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp server disk takıldıktan sonra yavaş

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

hp ml350 olan serverda 3 adet rqid5 kurulu disk vardı. bu sistem normal çalışırken disklerde 1 tanesi kırmızı yanmaya başladı ve  garanti dahilinde

değiştirildi. diski takıp 2 saat rebuild işlemi yaptım. fakatg taktıktan  bir müddet sonra sistem aşırı derecede yavaşladı. firmware updatlerinide

yaptım bilgisayarı açıp kapatıyorum normal yine yavaş bir müddetlogları incelediğimde aşşağıdaki hataları gördüm 1. hata

event id: 24606

Logical drive 1 configured on array controller [Embedded] returned a fatal error during a read/write request from/to the volume.

Logical block address 223092760, block count 16 and command 32 were taken from the failed logical I/O request.

Array controller [Embedded] is also reporting that the last physical drive to report a fatal error condition (associated with this logical request), is located on bus 0 and ID 2.

İKİNCİSİ

event id:11

Sürücü, \Device\Harddisk0 üzerinde bir denetleyici hatası belirledi.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

Gönderildi : 18/12/2010 13:34

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhabalar;

Hp İle görüşmeyi denedinizmi. 

eventlarda disk hatasi okuma yönunde hata msj vermiş.

Gönderildi : 18/12/2010 13:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

hp ile görüşmedim fakat bu olay yeni diski taktıktan sonra oldu. disk okuma hatsı diğr 2 disktemi yoksa yeni taktığım disktemi onu anlamadım

Gönderildi : 18/12/2010 14:13

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

bu olay benim başıma iki kere geldi, birincisi sata kablosundan diğeri anakarttaki kondansotörlerinden şişmesinden...

Gönderildi : 18/12/2010 16:59

Paylaş: