Forum

7 adet terminal ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

7 adet terminal server ve 500 kullanıcım 200 adet network ve oki printerım var

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

yazıcılarımla ilgili sürekli sorun yaşıyorum kullanıcılar yer degiştirince yazıcı ayarlarıda uçuyo tekrar ayarlamak zorunda kalıyoruz. Bunu sabit şekle nasıl alabiliriz çözümü varmıdır. İşletim sistemim 2008 standart

Gönderildi : 16/12/2010 12:18

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

merhaba ; nasıl bir uçma oluyor anlayamadım . network yazıcı her yerde aynı şekilde çalışır. okiler için ise redirect olarak mı çalıştırıyorsun ?

birde 7 ts dediniz ya bu 500 kullanıcıların datası her serverın kendi lokalinde mi  server rem ve disk yapısı çalışan uygulamalar vs. bahsedermisiniz bende tamamen ts yapısı kullanıyorum sizin sayını kadar kullanıcım yok merak ettim yapınızı.

Gönderildi : 16/12/2010 13:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba profiller localde outlukları localde ama dosyaları storege diskler de server çöksede dosyala başka yerler de ve asıl profiller storege de  okılerde LPR den çalışıyor mesela ahmet mehmetin yerine kullanıcı adını açınca yazıcı tanımlamak gerkiyor yazıcılarda localde tanımlı yazıcı tanımlamaktan kına geldi mesela hangi kullanıcı ile açarsa açsın default olarak yazıcısı gelsin istiyorum

Gönderildi : 16/12/2010 13:49

(@eroldursun)
Famed Member

yazıcı tanımlamaktan kastınız driver yüklemek mi yeniden ? yoksa default printer olarak setlemek mi ? anlayamadım.

sizin diğer yazdığınızdan şunu anladım kullanıcıların desktop ve mydocument ti redirect yontemi ile storage üzerinde. outlooklar ise ts serverın local diskinde.

1 serevra kaç kişi bağlı server ram disk kapasiteleri nedir ?

Gönderildi : 16/12/2010 14:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

default printer otomatik gelmesi için printerlarla ram cpu ne alaka ama yine yazıyım

E5420 2.50 Ghz Xenon 12 gb

Gönderildi : 16/12/2010 18:37

(@eroldursun)
Famed Member

yapınızı merak ettiğim için sorduğumu yazmıştım.

aynı servera mehmet kullanıcı hangi pc yada thin clientten bağlanırsa bağlansın default printer gelir.
ama farklı servera bağlanırsa masaüstü dokumanlar redirct ise gene gelir ama profile kısmı gelmez (bunun içinde default printerda var)
gezici profile yapılırsa sanıırm buda gelir.

Gönderildi : 16/12/2010 21:02

Paylaş: