Forum

Folder Redirection ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Redirection ve Roaming Profile yapısının iptali

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,667 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

Sistemde Windows SBS 2003 DC üzerinde Folder Redirection ve Roaming Profile GPO'ları mevcut, farklı bir file server üzerinde dosyalar ve profilleri tutuyorum fakat çok fazla sıkıntı yaşıyorum bu yapıda ve bu yapıyı değiştirmek istiyorum,

Tüm clientlara yeni pc alıyorum ve artık bu yapıda çalışmalarını istemiyorum.

Folder Redirection ve Roaming Profile yapısının iptali için nelere dikkat etmem gerekir.

Kullanıcıların dosyaları alınmış yedekli elimde mevcut,

Rica etsem bu konuda tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 15/12/2010 13:39

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Merhaba ilk olarak şunu söyleyebilrim,gpo yu silip clientlara basmayın yapmaz..

önce disable edin gerekli updateleri çalıştırın clientlarda da update yapın manuel gpoyu çektiklerine emin olun.sonra silme işlemine geçin..yada hiç silmeyin.disable redirectiondan ayıramaya çalışın.kolay gelsin.

Roaming profil için bi fikrim yok iyi günler

Gönderildi : 15/12/2010 13:46

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Veysel bey cevabınız için teşekkürler.

Folder Redirection için GPOyu direk silmeden OU bazlı disable ederek öncelikle çözmeye çalışın diyorsunuz deneyeceğim.

Roaming Profile için fikri olan var mı?

Gönderildi : 24/12/2010 15:43

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Roaming Profile iptali için User Properties ekranındaki Profile tabındaki yol tanımının silinmesi yeterlidir.

Folder Redirection İptali olayında ise;

1. Yöntem : Farklı OU lar yaratarak kullanıcılar bu OU lara taşınabilir. Policy olmayan OU üzerinden devam edilir.

2. Yöntem : Öncelik Policy üzerinden Folder Redirection, policy bulunur, daha sonra Desktop ve belgelerim hangi klasörler redirect yapılmışsa bunların Settings tabından, Policy Removal bölümünden mutlaka : Redirect to folder back ..... ile başlayan komutunun verilmesi gerekiyor, ( Açıklama : Policy iptal olursa dosyaları kullanıcının orjinal lokasyonunda bırak anlamına geliyor.)

Bu şekilde policy Disable edilirse, Gpupdate /force komutunu servera daha sonra clienta uyguladığınızda oturumun kapatıp açılmasını isteyecektir, bu durumda policy çalışmayacak fakat dosya ve klasörler kullanıcının masaüstü ve belgelerim klasörlerinde kalacaktır.

Gönderildi : 25/12/2010 14:52

Paylaş: