Forum

Child Domain kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Child Domain kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Arkadaşlar, iki ayrı yoldan Child Domain kaldırdım.Ama ben yinede Parent olan AD`den Child olan AD`lere bağlanamıyorum.Hata veriyor.Ama Child Domain`lerden Parent AD`ya bağlana biliyorum.Aynı zamanda iki Child Domain`de bir birine bağlanamıyor.Hata veriyor.Birinci Child Domain kaldırdığım zaman önce Parent Server`de DNS`de Nevv Delegate yaptım.İkinci de ise direk Child Domain`de DNS ve AD kaldırdım.Şimdi hataları yazıyorum aşağıda:

adlar şöyledir:

Server1

ChildDC

Child2DC.

Server1`den ChildDC`ye bağlanmak isteyince böyle hata veriyor:

The domain childdc.frhd.az could not be found because:The specified domain either does not exist or could not be contacted.

Ama Connect to Domain yapınca, Brovvse vuruyorum ve her iki child domaini görüyorum.Bağlanmak isteyince birinci de yukarıdakı hatayı veriyor.

Bunu size yazdığım zaman Server1`den Child2DC`ye bağlana bildim.Sanıyourm ki, replication için biraz zaman lazım idi.

Ama Child Domain`ler bir-birine bağlanamıyor.

Child2DC`den ChildDC`ye bağlanınca bu hata geliyor:

The domain childdc.frhd.az could not be found because:The specified domain either does not exist or could not be contacted.

Ama ChildDC`den Connect to Domain deyince Brovvse yapıyorum Child2DC`yi görmüyor.Ama Child2DC ChildDC`yi görüyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.Bu arada yukarıda söylemişdim, iki yolla ChildDC kaldırdım.Parent DNS`de önce Nevv Delegate yapıb sonra kaldırdığım Child Domain ChildDC`dir.En çok problem şundadır.

Önceden her kese teşekkür ediyorum!

Gönderildi : 14/12/2010 13:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ( a.s. )

Chil kaldırdım diyorsunuz ancak sonra bağlanamıyorum diyorsunuz ? Kafam karıştı ?

ikinci bölümde anlattığınız sorun klasik olarak replikasyon sorunudur. Child kurulumundan sonra merkez dc' lerin üzeindeki dns' te child domain için A kayıtları oluşmadığından bağlanamıyorsunuz. Elle kayıtarı oluştururak sorunu çözebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2010 16:06

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, çok teşekkür ederim!Bir cümle ile sorunu çok güzel anlatmışsınız.Zaten her ikisinde böyle sorun yaşamakta idim.Bi daha teşekkür ederim!Sorun hall olundu.

Gönderildi : 14/12/2010 16:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2010 17:42

Paylaş: