Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS sorunum

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şimdi yeni DC kurdum.Yanı Aynı serverde hem DNS hem de DC var.Server 2003.İlk önce client`i domaina bağlayan zaman domain ismi ile bağlantı yapamadım, sonra netBİOS ismini kullandım hall olundu.Yanılmıyorsam, hata DNSde Primary DNS Suffix`in kurulmamasında idi.Ben şunu My Computer-Properties-Computer Name tab-Change-More-burada DNS Suffix belirledim.Doğrumu yapmışım bunu öğrenmek istiyorum?

İkinci sorunum ise DNS kurulu bende.DNS ile DC aynı serverde olduğu için hemde otomatik DNSe clientlerin kayıt olması için Active Directory İntegrated yaptım.Amma arkadaşlar Benim clientlerim DNS`de listelenmiyor.Yardımçı olursanız sevinirim.

Önceden teşekkür ederim!

Gönderildi : 09/12/2010 20:20

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Portalda yer alan DNS makalesini okuyunuz lütfen. Sorularınızın cevapları makalede var.

Gönderildi : 09/12/2010 20:25

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Net olarak hangi makaleyi okumalıyım?Bunda yardımçı olursanız çok sevinirim.Önceden teşekkür ederim!

Gönderildi : 09/12/2010 20:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hepsini okuyun

Gönderildi : 09/12/2010 22:30

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, benim net bi sorunum var.Sanıyorum ki, anlata bilmişim.Amma bu sorun için tüm makaleleri okumağa zamanım yoktur.Anladığım kadar ile sorunun çözümü için her kes tüm makaleleri okumamı önerdi.Yine de teşekkür ederim!

Konu kapanmışdır.

Gönderildi : 09/12/2010 23:34

Paylaş: