Forum

Domain'e Login olam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain'e Login olamayan Kulanıcılar

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
649 Görüntüleme
(@Kemal_Kaya)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003R2 standart Server üzerinde kullanıdığım sistemimde, Active Directory'de yeni bir kullanıcı açıyorum bu kullanıcıya farklı bir serve üzerinden (File Server) paylaşım yetkisi verebiliyorum fakat kullanıcı adı ile herhangi bir bilgisayardan sisteme login olamıyorum,

Farklı bir durum daha oluştu yeni bir bilgisayarı win7 kurulu domain'e katıyorum ve eski bir kullanıcı ile login oluyorum herşey normal fakat her bilgisayarı kapatıp açtığımda win7 yeni bir kullanıcı gibi işlem yapıyor de diğer kullanıcı bilgilerini uçuruyor, user klasöründe aynı isimle yeni kullanıcı açıp duruyor (k.kaya.itameks.001 gibi) ve bunu sadece yeni bir win7 bilgisayarda oturum açmak istediğimizde yapıyor.

Bu iki durumunda aynı sebepten kaynaklandığını düşünüyorum muhtemelen policy ile ilgili bir sorun fakat ben çözemedim yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/12/2010 18:49

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

merhaba, logon olamadiginizda aldiginiz hata nedir

dns ve directory service olay gunlugunu, netlogon servisini kontrol ettinizmi

Gönderildi : 09/12/2010 19:14

(@Kemal_Kaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Logon olamadığında verdiği hata :

(Sistem oturumunuzu açamadı kullanıcı adı ve etki alanınızın doğru olduğundan emin olun ve paralonızı yeniden yazın.) diye bir hata veriyor,

servisleri kontrol etti herhangi bir olağan dışı bir durum yok maalesef.

Gönderildi : 09/12/2010 19:39

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Merhaba.  Client tarafında server'e ping atabiliyormusunuz ve cevap geliyor mu ?  Birde  clientin  dns adresini kontrol edin derim.. Gelişmeleri yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım...

Gönderildi : 09/12/2010 22:15

(@Kemal_Kaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Client olarak başka bir kullanıcı olarak bağlanıyor ama sistemde yeni tanımlanan kullanıcı ile bağlanamıyorsunuz.

DNS ve Erişim konusunda bir sıkıntı yok.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/12/2010 22:19

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, istemciyi local olarak oturum acin ve dns'i test edin.

Gönderildi : 09/12/2010 23:54

(@Kemal_Kaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Serkan bey,

İstemcinin domain'e bağlanmak ile ilgili herhangi bir sıkıntısı yok, tüm testleri geçiyor hatta farklı (eksi) bir kullanıcı ile doamin'e bağlanabiliyorsunuz. Sanırım yazımda yeterince açıklayamadım:

Active Directory'de yeni oluşturduğum kullanıcılar ile domain'e login olamıyorum.

Windows7 ile ise eski kullanıcılar ile login oluyorum fakat kapatıp açtığımda yeniden profil oluşturuyor eski profili siliyor.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/12/2010 14:15

Paylaş: