Forum

MS server 2003 offl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS server 2003 offline folder and VMware Configuration

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, Terminal serverda VMware ile sanallaştırdığım 2 adet win server 2003 32 bit işletim sistemi bulunmaktadır. local network'e dahil olan kullanıcıların Hard disk D içerisinde önemli dosyalar adı altında oluşturduğum bir klasörün kopyasını da TR serverdaki belirlediğim bir alana kopyalamak istiyorum. Fakat localden ayrıldığı zaman aynı dosyalarına kendi laptop'u üzerinden dosyaları açabilmeli bunun için Offline folder kullanmam lazım sanırım. Asıl problem ise VMware vSphere Client ile bağlandığımdan offline folder klasör ayarlarında aşağıdaki uyarıyı vermesi ben yaptığım uzak masaüstü bağlantısı ile offline folder ayarını nasıl aktif hale getirebilirim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

"Remote desktop is configured as an aplication server. Offline folder cannot be enabled with remote desktop in this configution."

Gönderildi : 08/12/2010 11:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

siz tam yaraya basmışsınız :)))

Remote açık olan sistemlerde offline files çalışmıyor. desteklenmiyor...

kolay gelsin

Gönderildi : 08/12/2010 11:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Mümin bey, Vmware Client ya da remote desktop dan başka bir şekilde bağlanamadığım için Offline enabled yapamıyacağım. Yok mudur başka bir çözümü.

Gönderildi : 08/12/2010 12:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

rdp açık olduğu sürece yapılacak tek şey var o da replikasyon yapan yazılımlar kullanmak.

second copy gibi ama o da tam çözüm olmaz.tam tersine zarar verir.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/12/2010 17:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Gönderildi : 13/12/2010 12:51

Paylaş: