Forum

gpo ile program kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo ile program kurmayı engelleme nasıl yapabilirim

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,819 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

forumu araştırdım ama maalesef istediğim sonuçta bir şey bulamadım aklıma şöle birşey geldi regedit dosyasına yazılmasını engellersem program kurulmasınıda engellemiş olabilirmiyim hata verip kurmıcaktır diye düşünüyorum sizce böle bir şey yapılırmi? 

Gönderildi : 08/12/2010 11:24

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Bence ihtiiyaç yok.GPO`dan UAC`de değişiklik et.Userler program kurmak isteyince Admin creditianls istesin.Bundan başka User Confgurationda admininstrator Templates sekmesinin altında Control Panel ve Add Or Remove bölmelerine bak.Oradan Softvvare install edecek şeyleri kaldır.Bir problemin kalmaz bence.Bundan başka Softvvare Restrictions da kullana bilirsin.Userler burada belirlediğin programları kullanacak.

Gönderildi : 08/12/2010 12:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Öncelikle ilgili kullanıcıları Administrators grubundan çıkarın.

Grup ilkesi :

User configuration -> Administrative templates -> Control panel -> Add or remove programs -> Remove add or remove programs seçeneğini

etkinleştirin. 

Gönderildi : 08/12/2010 12:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bence ihtiiyaç yok.GPO`dan UAC`de değişiklik et.Userler program kurmak isteyince Admin creditianls istesin.Bundan başka User Confgurationda admininstrator Templates sekmesinin altında Control Panel ve Add Or Remove bölmelerine bak.Oradan Softvvare install edecek şeyleri kaldır.Bir problemin kalmaz bence.Bundan başka Softvvare Restrictions da kullana bilirsin.Userler burada belirlediğin programları kullanacak.

Soruyu soran arkadaşın clientları UAC'yi desteklemiyorsa ne yapıcak?

Clientların W7 olduğunu nereden anladın açıklayabilirmisin?

Gönderildi : 08/12/2010 17:13

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

Software Restriction Policy bazı programları yasaklayabiliyorum ama benim belirlediğim programlar doprultusunda oluyor bu mesela versiyon faklılığı ve listede engellemediğim program rahatlıkla kurulabiliyor kullanıcıları administrators grubundan çıkartığımda 1 çok sorunla karşılaştığımdan grubtanda çıkartmak istemiyorum.

Gönderildi : 08/12/2010 19:48

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Soruyu soran arkadaşın clientları UAC'yi desteklemiyorsa ne yapıcak?

Clientların W7 olduğunu nereden anladın açıklayabilirmisin?

Ben yalnız onu önermedim.Onu da yapabilirsin söyledim.Ayrıca UAC`yi yalnız VV7 kullanmıyor.

Gönderildi : 09/12/2010 01:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32960
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/130903/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/04/2023 15:07

Paylaş: