Forum

ftp bağlantı proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ftp bağlantı problemi

14 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,652 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese merhaba

firmamızın çalışmış olduğu başka bir firma bir ftp sunucusu yapmış ve bize burada kullanmak için kullanıcı adı ve şifre vermişler.buraya giriş yaptığımda kullanıcı adı ve şifre ekranı geliyor fakat giriş yaptığımda tekrar kullanıcı adı ve şifre soruyor ve giriş yapamıyorum. fakat başka bir yerden sunucuya bağlanıyor ve sorunsuz dosya indiriyorum. bu neden kaynaklanabilir, varsa çözüm yolu anlatırsanız sevinirim.

NOT: bu konularda iyi değilim anlatımınızda yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 06/12/2010 14:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Aynı lokasyondan bir makinadan bağlanıp birinden bağlanamıyorsanız eğer karşı tarafta mac kısıtlaması olabilir.Bunun haricinde filezilla gibi bir ftp client yazılımı kurup deneyebilirsiniz.Bazenm browser tabanlı bağlantılarda sorun .çıkıyor.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2010 14:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

cevap için teşekkürler.

aynı lokasyonda hiçbir makinadan bağlanamıyorum. ama başka lokasyondan bağlanıyorum. ayrıca bizim ftp sunucularımızda filezilla ile kurulmuş. fakat söylediğinizi tam olarak anlamadım filezilla ile nasıl bağlanıcam. burdaki client larda bunu nasıl sağlıycam. açıklarsanız sevinirim.

Gönderildi : 06/12/2010 14:36

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Explorer ile bağlantılarda bazen sorun olabiliyor.Bu nedenle filezilla client yazılımını http://downloads.sourceforge.net/filezilla/FileZilla_3.3.5.1_win32-setup.exe  bu adresten indirerek kurup bağlantı yapmayı dener misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2010 15:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

girmek istediğim site adresi http://suppliers.ototrim.com/  bu, bunu filezillada nasıl ayarlıycam. bulamadımda.

ayrıca burda o tür paylaşımlar olmadığını biliyorum ama yinede sorayım bunun lisans sorunu yok değilmi. şirkette kullanılacakta ondan sordum.

Gönderildi : 06/12/2010 16:02

(@www-rizasahan-com)
_

Lisans sorunu yok bu siteye bağlanabilmek için aşağıdaki resimdeki gibi yapın gerekli bilgileri girin.Bu işlemi filezilla ilede yapabilirsiniz.Ayrıca lisans sorunu yok.Windows+E tuşuna basarak windows gezginini açın.Adresi ftp://ftp.suuliers.ototrim.com olarak yazın gelen kullanıcı adı ve şifresini girerek bağlanın aynı işlemleri filezilla üzerindende yapabilirsiniz.

Gönderildi : 06/12/2010 16:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yanlışmı yaptım bilmiyorum ama böyle bir hata alıyorum. kullanıcı adını ben sildim.

Durum: suppliers.ototrim.com için adres çözümleniyor
Durum: 88.248.234.131:21 bağlantısı kuruluyor...
Durum: Bağlandı, hoşgeldin iletisi bekleniyor...
Yanıt: 220-FileZilla Server version 0.9.36 beta
Yanıt: 220-written by Tim Kosse ([email protected])
Yanıt: 220 Please visit http://sourceforge.net/projects/filezilla/
Komut: USER xxxxxx
Yanıt: 331 Password required for galsan1
Komut: PASS *******
Yanıt: 530 Login or password incorrect!
Hata: Kritik hata
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamıyor

Gönderildi : 06/12/2010 16:22

(@www-rizasahan-com)
_

Ftp adresi çalışır durumda telnet isteğimede yanıt veriyor.Gelen hata kullanıcı adı şifre hatası bunu teyit edip bağlanmanızda yarar var.Zaten ftp adresine erişim sağlıyorsunuz gerekli bilgilerde yanlışlık var bunu teyit edip tekrar deneyin.Ftp eirşimlerinde kullanıcı adındada büyük küçük harf önemlidir buna dikkat ediniz.

Gönderildi : 06/12/2010 16:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Rıza bey öncelikle yardımınız için gerçekten teşekkür ederim.

filezillada ki hata yukarıda onda yanlış ayar olabilir filezilla kullanmayı bilmiyorum. windows gezgininden girdiğimde de aynı browserdaki gibi kullanıcı adı şifre ekranı geliyor. giriyorum fakat yine kullanıcı adı şifre ekranı geliyor ve girmiyor.

Gönderildi : 06/12/2010 16:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

benim anlamadığım konu zaten kullanıcı adı ve şifre. karşı taraf ile görüştüm hata yok dediler. bende dışarıdaki bi lokasyondan denedim bizdemi sorun var diye ama başka bir yerden giriş yapabiliyorum aynı kullanıcı adı ve şifre ile ama bizim lokasyondan giremiyorum. benmi burdayken yanlış yazıyorum diye defalarca kontrol ettim ama sanırım yanlışlık yok. aynı kullanıcı adı ve şifre ile kendi lokasyonumdan giremiyorum...

Gönderildi : 06/12/2010 16:36

(@www-rizasahan-com)
_

Yukarıdada dediğim gibi sizinde dediğiniz gibi bu kullanıcı adı şifre hatası bağlanmaya çalıştığınız ftp kim tarafından sağlanıyor ise irtibata geçip gerekli bilgileri teyit etmenizde yarar var.

Gönderildi : 06/12/2010 16:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

peki Rıza bey acaba o tarafta bizim lokasyonu engelleme gibi bi durum olabilirmi? eğer oluyorsa sunucuya nasıl bağlanıyorumda kullanıcı adı şifreyi kabul etmiyor. Dediğim gibi başka bi yerden girdiğimde sorun yok kabul ediyor.

Gönderildi : 06/12/2010 16:54

(@www-rizasahan-com)
_

Bu karşı tarafın ftp sunucusuna bağlı secure ftp uyguluyor olabilirler.Kısıtlama olabilir.Bunun en iyi çözümü onları arayıp durumu anlatmak.Çok kısa sürede bu şekilde çözüm olur .Arayın bence konuşun sonra devam edelim.Zaten bu aşamada onlar sizin sorununuzu çözecek yanıtı veriyor olacaktır.

Gönderildi : 06/12/2010 16:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yardımınız için teşekkürler.

daha önce görüşmüşler bu konuda problem yok demişler. şimdi tekrar kendim arıyıp görüşeceğim umarım onlardan kaynaklanan bir sorundur ve hallederler.

Gönderildi : 06/12/2010 17:12

Paylaş: