Forum

2008 R2 Group Polic...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 Group Policy IE8

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

2008 r2 de explorer'a güvenilen site ve açılır pencere kısmına da site eklemek istiyorum ben bunu group policy management sayfasından user conf-windows settings-  internet explorer maintenance - security        tabından yapıyorum eklediğim siteden sonra

server ve client trafında gpupdate /force yapıyorum hatta clientları kapatıp açmama rağmen bu yapmış olduğum güvenilen site ayarı gelmiyor

amaç içerde web arayüzünden kullanılan otomasyon programı var tüm kullanıcılarda group policy den bu ayarların domainde oturum açtıktan sonra gelmesi gerekiyor.

Group policy de problem yok diğer policyler sağlıklı çalışıyor.. 

2008 r2de bu ayarları nasıl yaparız

Teşekkürler

Gönderildi : 04/12/2010 04:21

(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains\xxx.com]
"*"=dword:00000002

eğer ip olarak ekliyecekseniz

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Ranges\Range1]
"*"=dword:00000002
":Range"="XXX.XXX.XXX.XXX"

olarak bir txt dosyasına kayıt edin.Daha sonra dosya adını dosya.reg olarak kayıt edin uzantısı .reg olacak.

Birde bunu çalıştıran soru sormadan bir cmd dosyası hazırlayalım.Dosyanın içine regedit.exe /s dosya.reg yazın ve dosya.cmd olarak kayıt edin.

Bunu Gpo ile Policies-windows settings - Script bölümünden logon olan kısma add tıklayalım sonra browse tıklayın açılan yere dosya.reg ve dosya.cmd dosyalarını kopyalayın.

son olarak gpupdate /force yapın kullanıcı yeniden logon olduğunda siteler ekli konumda olacaktır.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 04/12/2010 17:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

peki bunun yaptıktan sonra açılır pencere engelliyicisine eklenecekmi?

Gönderildi : 07/12/2010 15:58

(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Bunun için trusted site bölümünün yapılandırması gp üzerinde yapmanız gerekecek.Orada Açılır Pencere engelleyisi ile ilgili bölüm bulunmaktadır.Engelleyici kapalı konumda ayarlarsanız girmiş olduğunuz ip yada domainler için engelleme yapmaz.

Gönderildi : 07/12/2010 18:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Eyüp Bey Teşekkürler

Trusted site bölümü nerede göremedim biraz daha açıklayıcı yazarnısınız

Gönderildi : 09/12/2010 14:42

Paylaş: