Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 Servidor Nedir?

16 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar serverda geçengün farkına vardım. Servidor diye bir kullanıcı bağlı bu nedir acaba ?

User profileste böyle bir kullanıcı yok. Virüsmü acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tşkler.

Çalıştırdığı dosyalar : csrss.exe ve winlogon.exe

Gönderildi : 03/12/2010 15:25

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bir programın açtığı bir kullanıcı olabilir mi ?

Gönderildi : 03/12/2010 15:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sanmıyorum, farklı hiç bir yeni program kurmadım. Kendiliğinden çıkıverdi. Değişiklik yaptığım hiç bir dosya yok. Yeni hiç bir program kurmadım veya kaldırmadım. Garip bir durum ne olduğunu çok merak ediyorum.

Gönderildi : 03/12/2010 17:24

(@ertanerbek)
Famed Member

Sistemi bir AVG 2011 Free edition ile taratırmısın aslında içinde RootKit Hunter olsada birde AdWare ile taratırsan iyi olur. Çalışan programlar Windowsun kendi process leri.

Gönderildi : 03/12/2010 17:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kaspersky 2010 server kurulu tarattim bir virüs bulamıyor.

Gönderildi : 03/12/2010 17:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Servidor ispanyolca Server demek, sizin server' ın dil seçenekleri nedir ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/12/2010 18:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

windows server 2003 Standart English

Terminal services managerdan baktığımda bağlı görünüyordu. Şuan bağlı görünmüyor ama.

Gönderildi : 03/12/2010 18:42

(@HakanTogus)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba

Bahsetmiş olduğunuz gibi bir kullanıcı bağlı görünüyorsa mutlak suretle, ya domain control  üzerinde tanımlı olmalı yada serverin locall userları arasında tanımlı olması gerekmektedir, gözden kaçmaması açısından hem "active directory users and computers" hemde terminal server kurulu olan server üzeindeki "locall user" üzerinde find ile kontrol edip tekrar bilgi verirmisin.

Eğer buralarda halan göremiyor iseniz, user bağlı iken terminal server manager üzerinden kullanıcıya sağ tuş tıklayıp "Remote Conrol" yaparak ekranına bağlanabilir bu şekilde kim olduğunu anlayabilirsiniz.

Gönderildi : 03/12/2010 19:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Malesef görünmüyor dostum. Birkez çıktı şimdiye kadar. Dahada göremedim.

Domain Control Kurulu değil Serverda.

Gönderildi : 03/12/2010 19:08

(@ertanerbek)
Famed Member

Cihazın Terminal server özelliği kapalı mıdır ? değilse kapatıp bakın birde Kaspersky yerine AVG 2011 Free Edition kullanırmısınız.

Gönderildi : 03/12/2010 19:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Terminal Server Açık 3389 portu uzaktaki şirketlerdekiler bağlanıyor. AVG 2011 indirip taradım virüs yok.

Gönderildi : 03/12/2010 19:15

(@ertanerbek)
Famed Member

Bu portu kapatıp cihazı yeniden başlatıp denermisiniz aynı kullanıcı hala login gözüküyormu.

Gönderildi : 03/12/2010 19:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

servere şuanda 40 kullanici bagli. Servidor bir kez cikti zaten. Hic bir sekilde gorunmuyor suanda.

Gönderildi : 03/12/2010 20:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu kullanıcı ismi bu windows makinesinde local kullanıcılarda tanımlı mı ? ( domain yok diyorsunuz )

Ayrıca hangi ip den bağlandığını görebilirsiniz event loglardan security loglarını kontrol ettiniz mi ? Event ID 528 ve 540 başarılı logon event id leridir. Bunun içerisinde ise logon type 10 olanlar terminal üzerinden oturum açanlar demektir. Bu şekilde filtreleme ile ip bilgisine ulaşabilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2010 00:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evetloglarada baktım ama , servidor diye bir kullanıcı hiç online olmamış yani logon logof hiç bişey yok. Kullanıcı profilide yok. Ne bir grup nede bir user.

Gönderildi : 05/12/2010 00:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Peki son bir soru, eventlog ların tarihine baktınız mı yani o kullanıcıyı gördüğünüz güne ait logon bilgileri var mı ? Eğer var ise sanırım siz yanlış gördünüz veya sistemsel bir hata olmuştur. Loglar yalan söylemez.

Gönderildi : 05/12/2010 02:44

Paylaş: