Forum

Win2003 Yetkili kul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2003 Yetkili kullanıcı giriş

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@AdemAcar)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Üstadlar Win2003 de normal kullanıcılar girince sıkıntı yok.

Fakat Administrator veya admin yetkili kullanıcı login olunca sistem resetleniyor yada kilitleniyor. 

Ben virüsten şüpheleniyorum ama yönetici olarak login de olamadığım için müdahale edemiyorum.

Gönderildi : 02/12/2010 17:13

(@AdemAcar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Admin yetkili kullanıcılarda yazılmış bir rule yoksa eğer (kontrol edilsiyse) bu login esnasındaki reset atması tesadüfü müdür ona dikkat edilmeli. Virüs olması daha olağan gibi gözüküyor.

Yetkili kullanıcılar için herhangi bir şey yapılmadı

Nasıl bir çözüm geliştirebiliriz. 

Gönderildi : 02/12/2010 17:35

(@MustafaErgul)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Sisteminizde zararlı yazılım olması büyük bir olasılık.  Virüs kısıtlı kullanıcıda iken alanının daralıp aktif olamaması, tam yetkili ikense alanı genisleyerek aktif olarak harekete gecmesi muhtemel. Networkden ayırarak   tarama yapmanızı öneririm. Hangi antivirüs programına sahipsiniz server tarafında veya bir virüs programı mevcut mu ?

Gönderildi : 03/12/2010 14:52

(@MustafaErgul)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Sisteminizde zararlı yazılım olması büyük bir olasılık. Virüs kısıtlı kullanıcıda iken alanının daralıp aktif olamaması, tam yetkili ikense alanı genisleyerek aktif olarak harekete gecmesi muhtemel. Networkden ayırarak tarama yapmanızı öneririm. Hangi antivirüs programına sahipsiniz server tarafında veya bir virüs programı mevcut mu ?

Gönderildi : 03/12/2010 14:53

(@AdemAcar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet arkadaşlar tahmin ettiğimiz gibi virüs kaynaklı bir sorun

Admin girişi yapılamadığı için ağ üzerinden Avast ile temizlik yapılarak sorun giderilmiştir. 

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler.

Gönderildi : 03/12/2010 20:51

Paylaş: