Forum

server 2003 te kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 te kurulu GOBordro programi client makinalarda calismiyor

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@ahmetadbay)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba  arkdaslar forumda  aradim  daha dogrusu aramaya calistim ama   sorun ile alakali  bir konu bulamadim 

Sistemde  server 2003 stand. edition  kullanilmakta   yine  buna  bagli  bir addc var   server de kurulu olan  Logo ya  ait  I.K demartmanin kullandigi GOBordro yazilimi server`de  calisiyor ancak client makinalarda  calismiyor sorun su problemden sonra meydana  geldi  elektrik kesintisi sebebi ule  devre disi kalan  utm  firewall cihazim i  sistemden cikarinca oun ustlendigi  dns dhcp  gibi  islemleri   dc ye  devrettim  ve  modemi baglayip  gecici bir cozum yaptim   programa   everyone dan admistrator  hesaplarini full yaptim yine bir sonuc elde edemedim  server fiziksel makinasinda  calisiyoru  remote  desktop yince  gcici bir cozum urettim  izlemem gereken yol  ne olmalidir

ilginize  simdiden tesekkur ettim 

Gönderildi : 29/11/2010 20:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Ahmet bey lütfen Türkçemizi güzel kullanalım, ben sorunuzdan bir şey anlayamadım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2010 02:21

(@ahmetadbay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hemen  duzelttim  hocam. Sorunum su;  Server de kurulu olan  ticari bir yazilim var  kisa yollari  ``personel  ve idari isler``kullanicilarin da  mevcuttu ancak  sistemde   fiziksel bir ariza nedeni ile  guvenlik duvarini devre disi  birakmak  durumunda kaldim  ve  uzerinde  DHCP rolunu  modem`e   verdim  sistem gecici  olarak boyle calistirmaktayim ancak  ``personel ve idari isler `` biriminde  deki  kullanicilarim   bu ticari   programi acamiyor

1 ) bilgisayarlar da  administrator  hesabindan  denedim olmadi

2)  kullanicilari  admin. gurubuna  kattim olmadi  

3) domainden cikarip yeniden  dahil ettim  olmadi   

sadece  server  de  calismak ta   ayni   ticari programin   ``muhasebe ``  kisminda  sorun yok

Gönderildi : 30/11/2010 14:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006

Teşekkürler Ahmet,

Ticari programın yeniden istemcilerde kurulması gerekebilir. Bunun için öncelikle programın nasıl çalıştığına bakmak lazm. SQL Server ve Application mantığı ile çalışıyor ise istemci tarafında bir kurulum yapılıp ODBC üzerinden bağlantı yapılıyordur , veya sunucu üzerindeki bir exe yi kısa yol yapıyor olabilirsinz ki bu durumda da program dos mu yoksa windows versiyonu mu ? Özetle bu sorun windows tabanlı değilde sanki ticari program kaynaklı görünüyor firma ile iletişime geçmende fayda var.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2010 18:14

(@turgaytasar)
Gönderiler: 7
Active Member

[email protected] 'a mail atarak destek alabilirsin bende hakan hocama katılıyorum sorunun program ile alakalı diye düşünüyorum.benimde bugün başıma go bordo da çalışan bir client'in oturum açamaması ile ilgili problemde sorun lisanslamadan çıktı.denemekte fayda var diyorum...

Gönderildi : 30/11/2010 20:58

(@ahmetadbay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba  turgay bey   lisanlama  olayi benimde  vardi     ana dizindeki  logo  klasorunde ki userform.xml dosyasini   [email protected]  ye  gonderiniz  ayrica   go.sys yi acip araclardan lisans yenile dediginizde  sorun  ortadan kalkiyor...  yarin  bakacagiz sorun nerden kaynaklaniyor bilgilendirme  yaparim iyi aksamlar

Gönderildi : 30/11/2010 23:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Ahmet bey merhaba , Logonun tüm ürünleri Network Map üzerinden çalışırlar , aynı zamanda bu haberleşme esnasında SQL Servera bağlanırlar. Probleminizin büyük ihtimal SQL Kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Veya Client'lardaki ağ klosorleri ip üzerinden tanıtılmıssa ve sizin DHCP rolünü modeme taşıdıysanız farklı bloklardan ip dağıtıyorsanız problem bundan kaynaklanıyor olabilir.Aynı zamanda eğer sistemde başka bir değişiklik olduysa örnek vermek gerekirse bilgisayar isimlerinin değişmesi gibi bir problem GO SYS'girip Terminaller kısmından kullanıcıya çift tıklayıp bilgisayar ısmının yanındakı ... noktaya tıklayıp ismini almasını sağlayıp tekrar giriş yapmayı deneyin.

Bunlardan hiçbiri olmazsa clientlarda kayıt defterinde LBS diye aratın ve bulunan 2 kayıtı silip öyle deneyin. 

Çözemesseniz özelden yazarsanız gün içinde size yardımcı olmaya çalışırım.

Gönderildi : 02/12/2010 02:06

(@ahmetadbay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar  

serverdeki dosyalrim erisiyorum   sorun yok , ayni ip  blogundan  adres aliyorlar   sorun su logonun  `go`  programini `muhasebe ` kullanir iken  `gobordro` prg  sadece  server  makinasinda  calisiyor   son adimda  LBS den bahsettiniz  hic erisim yapmamis makinada  bile denedim  her hangi bir sonuc alamadim  yarin Sql tarifini  bir daha inceleyecegim  bilgi icin yinede tesekkur     sonucu yazarim ....  

Gönderildi : 02/12/2010 03:48

Paylaş: