Forum

server 2008 easy pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 easy printer özelliği kağıt boyutu problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

sitedeki easy printer ile ilgili makaleyi okuduktan sonra server a bu özelliği ekledim ve client lara (xp pc ler) gerekli güncelleme ve programları da yükledim. remoteapp ile bağlandığımızda yazıcıyıda gördük fakat client pcde fatura için tanımlı kağıt boyutunu remoteapp veya remote desktop olarak kullandığımız uygulamada önizlemede letter boyutta alıyor. yazıcıya direkt gönderdiğimizde ise yarım letter boyutundaki faturamızdan 2 sayfa çıkartıyor. problem nerdedir acaba

şimdilik problemi eski yöntem ile, clientlarda paylaştırarak remote desktopta paylaşımdan tanıtarak çözdüm. Bu şekilde normal çalışıyor yazıcılar.

Herkese iyi günler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/11/2010 17:58

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Merhaba Ali Ferdi,

Teyit etmek için soruyorum.

Yazıcının takılı olduğu client PC üzerinde ayarladığınızda TS üzerinden çıktı aldığınızda ayarlar değişiyor mu?

Birde TS üzerinde ayarlamak istediğinizde ayarları kaydetmiyor mu?

Gönderildi : 25/11/2010 20:59

(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhablar Ahmet Bey

Yazıcının takılı olduğu pc üzerindeki kağıt boyutu ayarları ts den çıktı aldığımızda ayarlarda bir değişiklik olmuyor fakat çıktımız standart letter boyutunda çıkıyor. Ts üzerinde de ayarlarımız kayıtlı oluyor. Benim tahminim yazdıralacak belgenin xps e dönüştürülüp yazdırılmasından kaynaklı gibi. Şu an paylaşımdan yazdırmak durumundayız yani easy printer özelliği kullanmıyoruz.

İyi günler

Gönderildi : 26/11/2010 19:05

Paylaş: