Forum

TCP/IP Properties A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TCP/IP Properties Ayarlarımı Unutuyor!

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@gokhanonen)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows 2003 Server  Kullanıyorum. NIC Kartım Broadcom BCM5708C. Server IBM x3650 7979.

TCPIP özelliklerinde elle bir IP belirliyorum. Fakat tekrar özelliklere girdiğimde  DHCP den IP alıyormuş gibi gözüküyor. Satatus e baktığımda ise elle verdiğim IP'yi görüyorum ve düzgün çalışıyor. Fakat server resetlendiğin bu sefer DHCP den IP almaya çalışıyor ve eski girdiğim ayarları tamamen unutuyor.

Ne yapabilirim. Yamama bir çözümde olsa razıyım. En son güncel NIC driverı indirdim kurdum fayda etmedi.

Şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 22/11/2010 20:26

Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member

Gökhan Bey aynı olay benimde başıma geldi ve ne kadar uğraşşam çözüm bulamadım. Benim internet çıkışı için kullandığım nicd bu olay meydana geldi. daha sonra bu nicden bağlanan uzak masa üstü kullanıcıları bağlanamaz oldu. En sonunda format atmak zorunda kaldım. İnşallah siz çözersiniz. Bu problemin çözümünü bilen arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.

Gönderildi : 22/11/2010 21:11

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

tcp/ip yi resetlemeyi deneyiniz birde

http://support.microsoft.com/kb/317518

Gönderildi : 22/11/2010 21:16

(@gokhanonen)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Registry de bi numara ile her startupda confirmation olmadan kayıt atabilirmiyim.

Gönderildi : 23/11/2010 12:50

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Muhtemel olarak kullandığınız sürücünün utulitisi bunu yapıyor. Neti kontrol ediyor ve bağlantı sağlayamaz ise DHCP den IP almak için IP ayarlarını sıfırlıyor. Sürücüyü kaldırmayı deneyin.

Gönderildi : 23/11/2010 13:15

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

yamama çözüm :))

server resetlenince auto olarak lokaline logon yaptır. sonra bir bat dosyası yap içine netsh ile ip bilgilerini yaz. startupa koy

yada bu bat dosyayı servise çevir (ceviren pogramlar var yada microsoft komutu olaraK SC yi inceleyin) logona startup gerek kalmaz

yamamada olsa iş görür sanki :))

Gönderildi : 23/11/2010 15:38

Paylaş: