Forum

Thin client ile ses...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Thin client ile ses kayıt

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@abdurrahimbayraktar)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba okulumuz için aldığımız 25 adet thin client cihazını windows 2003 servera bağladık. cihazlarda mikrofondan ses kayıt almamız gerekiyor, fakat rdp üzerinde bu mümkün olmadı. Bazı markalarda cihaz üzerindeki yazılımın bunu sağladığını okudum. Böyle bir yazılım varmı? yada windows 2008 server R2 kurmak işimizi görür mü?

Gönderildi : 15/11/2010 00:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Thin Client üzerindeki işletim sistemi ve RDP versiyonu burada büyük önem taşımaktadır. Hangi RDP versiyonu kullanıyorsunuz acaba ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/11/2010 00:41

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Merhabalar Servera Citrix xenapp5 yada 6 kurarsaniz HDX Plug-n-Play ozelligini aktif edip sorunu cozebilirsiniz.
Xenapp 5, 6 Terminal server lisansi uzerine kurulur. Terminal serverin yapamadigini Xenapp yapar. Xenapp 6 da hd ses ve goruntuyu, usb destegi, ve Scanner destegi bile var.

Gönderildi : 15/11/2010 06:47

(@abdurrahimbayraktar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba thin client üzerinde win Ce yüklü. RDP versiyonu da 2003 server olduğu için 5.2 sanıyorum.

Gönderildi : 17/11/2010 03:02

(@abdurrahimbayraktar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ferhat bey,

Kurulumu yapıp deniycem.. teşekkürler.

Gönderildi : 17/11/2010 03:04

(@FerhatIndi)
Honorable Member

Sisteminizde 2003 yuklu ise  xenapp 5 yuklemeniz gerekir.  once test ortaminda deneyin, Citrix  deneme lisansi icin citrixe kayit olmaniz gerekir, Daha sonra kurulum yaptiktan sonra windows CE yuklu thin clientler icin citrix receiver yukleyin,

Gönderildi : 17/11/2010 11:41

(@abdurrahimbayraktar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ferhat bey,

Windows CE üzerinde yani remote bağlantı kurmadan kurulum yapamıyoruz. Servera bağlandıktan sonra mı kurmamız gerekiyor receiver programını?

Gönderildi : 22/11/2010 19:55

(@FerhatIndi)
Honorable Member

Selamlar daha once xenapp kurulum tecrubeniz yoksa  bu  islemleri test ortaminda yapiniz.Sistemde bulunan high spec bir pcye(en az 4 gb ram, 64 bit) Vmware workstation kurulumuni yapin,vmware uzerine 2003 dc, kullanacaginiz production software hangi isletim sistemini destekliyorsa , O isletim sistemi vmware uzerine kurun.

Ilk once destekleyen xenapp icin destekleyen ortamlar sunlardir

• Web Interface 5.3 for Windows with a XenApp Services site
  • XenApp (any of the following products):

Citrix XenApp 6.0 for Microsoft Windows Server 2008 R2

Citrix XenApp 5.0, with Feature Pack 2, for Microsoft Windows Server 2003

Citrix XenApp 5.0, with Feature Pack 1, for Microsoft Windows Server 2008

Citrix XenApp 5.0, with Feature Pack 1, for Microsoft Windows Server 2003

Citrix XenApp 5.0 for Microsoft Windows Server 2008

Citrix XenApp 5.0 for Microsoft Windows Server 2003

• Citrix XenDesktop
Su sekilde toparlarsak elimizde sanal uzerinden bir dc, bir xenapp server oldu, Ayrice elimizdeki bi tane thin clienti bu dcye ekleyin. Xenapp kurulumunu kesinlikle dc uzerine yapmayin.

Kurulum videosu asagida

Daha sonra 

Kurulumu yaptiktan sonra production software kurulumu xenapp server uzerine yap 

Sonra programi publish et. Asagidaki software remote ile baglantiktan sonra windows ce uzerine kur.

Windows ce  ister web uzerinde isterse direk receivedan programi calistirir.

Kurulum  biraz karmasiktir, eger sorun cikarsa forum uzerinden  yardimci olmaya calisirim.

Iyi calismalar

Gönderildi : 23/11/2010 20:02

Paylaş: