Forum

Win 2003 Std server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2003 Std server tekrar başlama problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
542 Görüntüleme
(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Raid kartının problemli olmasından dolayı 2003 sistem çakıldı. Yedeğini başka bir makinede açmak istiyorum; fakat yedekten açılmıyor. Acpitabl.dat dosyasına geldiğinde resetleniyor. Eşdeğer bir makine değil, biri server iken diğer klasik bir pcye açmaya çalıştım.

Bunu nasıl aşabiliriz ?

Gönderildi : 10/11/2010 19:37

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

yedeği nasıl aldınız? hangi programla? system state yedeğiniz var mı?

Gönderildi : 10/11/2010 20:04

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İmage tipi yedek aldım. File olarak da görebiliyorum. System state yok maalesef.

Gönderildi : 11/11/2010 11:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Eğer elinizde imaj var ise bence en sağlıklısı sanal makineye dönmeyi deneyin ki donanım sorunlarını en aza indirirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2010 03:25

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Raid kartının problemli olmasından dolayı 2003 sistem çakıldı. Yedeğini başka bir makinede açmak istiyorum; fakat yedekten açılmıyor. Acpitabl.dat dosyasına geldiğinde resetleniyor. Eşdeğer bir makine değil, biri server iken diğer klasik bir pcye açmaya çalıştım.

Bunu nasıl aşabiliriz ?

Bu konu yine başıma geldi 🙂 Ama çözüm var mı acaba ?

Gönderildi : 10/09/2018 18:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4285
Co-Helper

Image yedeklerinde microsoft dışında driver entegrasyonu vs yapılmamışsa uyumlu donanıma dönülmesi gerekli aksi halde farklı donanımda birçok dll, inf hatası alır windows açamazsınız uzmanlığınız da yoksa bunları tek tek repair edemezsiniz. Denildiği gibi en kısa çözüm yedeği sanal bir ortama dönüştüp açmaya çalışmak yada sunucuda ki hatalı donanımı değiştirerek devam etmeniz yerinde olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/09/2018 21:07

Paylaş: