Forum

2008 de Yerel G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 de Yerel Güvenlik İlkesi ayarları

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
733 Görüntüleme
(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

2008 serverda aşağıda ki resimde görüldüğü üzere Yerel güvenlik ilkesi ayarları pasif geliyor bu ayarları aktif yapabilmek için nasıl bir ayar yapmak gerekli.

Herkese iyi günler.

SPO

Gönderildi : 09/11/2010 20:46

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Ayarların pasif gelmesinin sebebi sunucunuzun etki alanına dahil olması ve burada ki ayarları Default Domain Policy üzerinden almasındandır. Burada ki değişiklikleri Default Domain Policy üzerinde değişiklik yaparak düzenleyebilirsiniz. Tabi burada ki değişiklik tüm etki alanı üzerinde aktif olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/11/2010 20:55

(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Hakan Bey

Cevabınız için teşekkürler

İyi çalışmalar

Gönderildi : 10/11/2010 18:10

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 11/11/2010 04:09

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

default domain policy tarafında ayarlandı ise kendi bilgisyarınız uzerinde değişiklik yapamayabilirsiniz

default domain policy tarafına dokunmaktansa bu tip ayarları ayrı bir policy icerisinde yapıp ilgili ou'lara assign etmek daha mantıklı geliyor bana 

bu sekilde bu degisiklikten etkilenmesini istemedigim makina veya userları baska bir ouya tasıyarak harici tutabiliyorum.

Gönderildi : 06/12/2013 17:23

(@m-hakancan)
Noble Member

domainden default olarak alıyor fakat bende domainde admin yetkisi olan bir kullanıcıyım. ben kendi bilgisayarımı domainde ayar yapmadan kendi yerel adminle girerek buradaki ayarları nasıl değiştirebilirim. örnek hesap kitleme ilkesi/süresi

Merhaba Bayram hocam,

Eğer kendi bilgisayarınız için bu tarz farklı bir ayar yapmak istiyorsanız bilgisayarınızı farklı bir ou altına taşıyıp bu ou için özel bir policy belirleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 08/12/2013 21:07

Paylaş: