Forum

paylaşım erişememe ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

paylaşım erişememe problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba farklı networklerde iki adet 2008 r2 server ım var. bunlar birbirlerine ping atabiliyorlar fakat paylaşım (c$, d$ yada açılmış farklı bir paylaşım) larına ulaşamıyorlar (windows cannot access, the network path is cannot found)

Güvenlik duvarı ile ilgili ayarları kontrol ettim. Fakat bir sonuca ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 09/11/2010 13:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ping atıyorsanız temel network erişimi var demektir, firewall özelliğini devre dışı bırakıp tekrar bağlanmayı denermisiniz. Sonrasında Windows Firewall hakında kural yazma ve fazlası için makaleleri takip edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/11/2010 13:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

paylaşılan server için firewall kaldırdım fakat gene erişemiyorum aynı uyarı veriyor. Enteresan bir durum anlayamadım.

Gönderildi : 09/11/2010 13:36

(@AliAvci)
Gönderiler: 97
Estimable Member

servisleri kontrol ederseniz iyi olur. automatic servisler durmuş olabilir. ve netlogon, workstation ve server servislerini restart etmeyi deneyin. belki bunlarda sorun olmuş olabilir.

Gönderildi : 09/11/2010 15:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Server manager / configuration / windows firewall with adv. security properties kısmına girdiğinizde 3 tabda da firewallı devre dışı bıraktınız mı? Karşılıklı ping -t şeklinde attıysanız kopma yoksa, c$ ya da d$ domain admin  kullanıcısıyla ulaşılabilmektedir.
Servislerden server,computer browser,workstation servislerini restart ediniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 16/11/2010 14:47

Paylaş: