Forum

2003 Domain Server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Domain Server - Client Logon!

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@mehmetsigak)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kullanıcıların kendi userlarından başka bir user ile client bilgisayarda login olamamalarını nasıl sağlayabilirim.

Teşekkürler, iyi çalışmalar...

Gönderildi : 04/11/2010 19:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu şekilde bir işleme gerek yok login olabilirler.Siz farklı makinada login olduklarında her yerde aynı profil masaüstü belgeler gibi düzenin açılmasınımı istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/11/2010 19:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kullanıcı adı üzerine sağ tıklayıp Properties diyin. Account sekmesine gelin, Lon on To butonuna tıklayın. Log on Workstations diye bir pencere açılacak ve This user can log on to yazan yerin altında 2 seçenek bulunur. Default olarak All computers işaretlidir. Siz eğer The Following Computers'i işaretleyip computer name kısmına o kullanıcının sadece hangi bilgisayarda log on olmasını istiyorsanız o bilgisayarın ismini yazıp add'e tıkladıktan sonra sadece kendi bilgisayarında log on olmasını sağlarsınız. Eğer bu işlemi ayrı ayrı tüm kullanıcılar için yaparsanız hiçbir kullanıcı bir başka bilgisayardan oturum açamaz hale gelir.

Gönderildi : 04/11/2010 20:50

Paylaş: