Forum

wsus server workgru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus server workgrupda calısır mı ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
716 Görüntüleme
(@recepkartaler)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar forumda baktım ılgılı bı konu bulamadım. bızde 1 server ve clınet pcler var. domaın yok workgrup da calsııyoruz. kurulum esıtleme vs. yaptım. ancak polıcylerı workgrupda dıger pclere  nasıl yuklerım yada wsus updatelerınden nasıl faydalanması saglarım. tesekkurler.

Gönderildi : 03/11/2010 13:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba wsus konsolda userleri görebilmeniz için domainde olmalası gerekir.Domainde olmadığı taktirde konsolda göremezsiniz.Elle local policy ile update servere yönlendirebilirsiniz ama saçma olur.Domainde olmasında yarar var.Domaine alınan makina active directory altında computer kısmına düşmeden wsus konsolda gözükmez.Ayrıca bunlara merkezi policy atamanız için domainde olmasında yarar var.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2010 14:05

(@recepkartaler)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkur edrim. elle local de polıcy yazarak wsus altında goruntulenmesı sagladım ve guncellestırmelerın yuklenmesı yapıldı. ayrıca regıstry alrında update anahtarını ver dıyerek dıger pclere atarsak da oluyor denendı ve olumlu sonuclandı. Tekrar teşekkur ederım.

Gönderildi : 04/11/2010 13:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun.İyi çalışmalar.Biz teşekkür ederiz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/11/2010 15:29

Paylaş: