server 2003 domanin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 domanin hk.  

RSS
hasanozil
(@hasanozil)
Üye

Arkadaşlar selam. Orta ölçekli yapıda olan 50 pc li bir networküm var. Domain yapısına geçmeye karar verdik. Terminaller xp pro sp3. Windows 2003 server i kurdum. Dns ve a.d. ayarladım. Xp terminallerden birini a.d. ile açtığım domain user ve şifresi ile domaine dahil ettim. Oturumu açtım. domain user yetkisi olduğundan  terminallde kısıtlamalar çalıştı. Ayrıca açtığım user e , ağdaki her pc den bu oturumu aç seçeneğini aktive ettim. Yani o a.d. hesabı ile domaindeki herhangi bir pc den o oturumu açması gerekti. Açtığım o oturumu terminal den kapattım. Başka bir pc ye geçtim onu da domaine dahil edip, o a.d. useri ile açtım fakat, o a.d. user i ile açtığım oturum gelmedi. Yani o oturm daki bilgilerime ulaşamadım . Yeni bir otutum açtı bana . Ayrıca serveri kapadım . Tekrar domain den o a.d. useri ile giriş yaptım. ilk girdiğim terminal den oturuma ulaştım. Şimdi server kapalıyken domaine ulaşamamam gerekmiyor mu ? Yani server kapalıyken o a.d. useri ile terminal açılmaması gerekmiyormuydu ?Server kapalıyken bile o user ile giriş yapılabiliniyor. Ayrıca network teki herhangi bir pcden bu useri oturumunu açıldın dediğim halde. Bana ilk açtığım terminaldeki otumu açmıyor. Biraz uzun oldu ama, kusura bakmayın ...

Alıntı
Gönderildi : 01/11/2010 18:58
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye
Paylaş: