Forum

Server 2008 kurulum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 kurulumu için DVD 'yi CD ye bölme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba elimizde 2 adet Hp  sunucu var bu sunucuların ROM'u sadece CD okuyabiliyor ayrıca CPU 64 bit  desteklemiyor  sadece 32 bit  destekliyor üzerinde 2gb ram var bu sunucuları kullanmak istiyorum fakat server 2003 kurmak istemiyorum server 2008 32 bit DVD 'sini cd ye çekebilirmiyim usb den kurmayı denedim olmadı external usb DVD rom'u görmedi bu konuda fikri olan arkadaşlar  varmıdır yardımcı olabilirmisiniz.

Saygılar. 

Gönderildi : 26/10/2010 01:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Usbden takılan dvdromu görmesi gerekir. Eğer ön usblerden görmütor ise, serverın arakdatarafında bulunan usblere takrarak deneyin. Kurulum için ise önerielen 2GB ram.

Server marka,modeli nedir?Detay verirseniz fikirlerimizi sunalım.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/10/2010 02:50

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Arkadaşlar merhaba elimizde 2 adet Hp  sunucu var bu sunucuların ROM'u sadece CD okuyabiliyor ayrıca CPU 64 bit  desteklemiyor  sadece 32 bit  destekliyor üzerinde 2gb ram var bu sunucuları kullanmak istiyorum fakat server 2003 kurmak istemiyorum server 2008 32 bit DVD 'sini cd ye çekebilirmiyim usb den kurmayı denedim olmadı external usb DVD rom'u görmedi bu konuda fikri olan arkadaşlar  varmıdır yardımcı olabilirmisiniz.

Saygılar. 

Server'ın BIOS'undan gerekli boot ayarlarını yaptınız mı? Yaptığınız halde çalışmıyorsa açılırken boot için bir kısayol verir ona basarak deneyin. Kaç senelik bir server? Kaçıncı jenerasyon? Saygılarımla.

Gönderildi : 26/10/2010 04:09

(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bu linkte bulunan ürün bios  ayarlarında  usb  bulamadım  fakat  tekrar  kontrol edeğim . 

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/11473_div/11473_div.html

Gönderildi : 26/10/2010 12:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba elinizde bir dvd yokmu?Cdrom yerine dvd takabilirsiniz.İsoyu flash belleğe alıp oradan boot edebilirsiniz tabi bunu gerekli yazlımla yapabilirsiniz.Usbden boot olmuyor ise en mantıklısı bir dvd takmak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/10/2010 13:28

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba elinizde bir dvd yokmu?Cdrom yerine dvd takabilirsiniz.İsoyu flash belleğe alıp oradan boot edebilirsiniz tabi bunu gerekli yazlımla yapabilirsiniz.Usbden boot olmuyor ise en mantıklısı bir dvd takmak.

Rızanın dediği en mantıklı yol. 30-40 TL para verip bir DVD sürücü alıp kurulum yapacaksınız.İlla sunucu DVD Rom'u almaya uğraşmayın normal bir sürücü ile kurun işiniz görülsün.

Gönderildi : 26/10/2010 13:55

Paylaş: