Forum

terminal sunucuya b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal sunucuya bağlantı şekli

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşalar

bir sistemde şöyle bir şey nasıl yapabilirim.

terminal sunucuya bağlanan kullanıcılar kullandıkları program tam ekran halinde kullanıcı adı şifre ekranı geliyor eğer programa girmezse logoff oluyor girerse kullandığı o programın penceresi çıkıyor sadece programdan çıktığında da logoff oluyor. bu sistemi nasıl yapabilirim.

bizim sistemimizde dc ve terminal servis kurulu. 

Gönderildi : 22/10/2010 14:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu işlemi GPO ile yapıyorsunuz. ve Terminal Server configürasyonundan da yapabiliyorsunuz.

Terminal Services Configuration kısmına gittiğinizde RDP connection diye bir bağlantı göreceksiniz onun özelliklerinde bu ayarlar mevcut ki manuel yaparsınız burdan.

GPO üzerinden de otomatik olarak yaparsınız.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/10/2010 14:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhabalar

bu işlemi GPO ile yapıyorsunuz. ve Terminal Server configürasyonundan da yapabiliyorsunuz.

Terminal Services Configuration kısmına gittiğinizde RDP connection diye bir bağlantı göreceksiniz onun özelliklerinde bu ayarlar mevcut ki manuel yaparsınız burdan.

GPO üzerinden de otomatik olarak yaparsınız.

kolay gelsin

hocam biraz daha ayrıntılı isteyeceğim

Terminal Server configürasyonun altında connections ve server settings var connections un altında RDP-Tcp ye sağ tıklayıp properties dediğimde hangi tab da ne işlem yapacam. manuel yaptıktan sonra ben zaten bir gpo uyguladım remote user lar için aynı gpo da ne yapmam gerekiyor sanırım onu da biraz ayrıntısıyla aktarabilir misiniz.

Gönderildi : 22/10/2010 14:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ya da adım adım gösterme imkanınız var mı? Çünki beceremedim dediğiniz yerleride tam bulamadım. konuyla yeniden ilgilenebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 04/11/2010 17:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

• Start / Administrative tools / Terminal server configuration kısmına gelin

• Rdp-Tcp özelliklerini açınız.

• Burada environment tabından Start the following program when the user logon seçeneğini işaretleyin. Voe pogram için path kısmına yolu belirtiniz.
    \\servername\share.exe gibi

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/11/2010 05:25

Paylaş: