Forum

Windows 7 yazıcı pa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 yazıcı paylaşımı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar.Aynı odada bulunan 3 bilgisayardan birinde windows 7 kurulu ve diğerlerinde xp kurulu.Windows 7 kurulu makinedeki paylaşımı açık yazıcıya  diğer  xp kurulu pcler'den bağlanmak istediğimizde admin yetkisi istiyor.Sormak istediğim farklı işletim sistemlerine sahip pc lerin paylaşımlarını görmek istediğimizde  bu tür yetki sorgulaması normalmidir.

Gönderildi : 15/10/2010 02:25

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Bahsettiğiniz admin yetkisi eğer, windows 7 olan bilgisayara ağ üzerinden erişmek isterseniz karşınıza çıkan kullanıcı adı-şifre ise, evet normaldir.

Nt tabanlı işletim sistemlerinde ağ üzerinde güvenlik sorgulaması yapılabilirki, buna windows 7 - xp işletim sistemleri dahildir.

Windows 7 paylaşımlarına bağlanırken ( Dosya-Yazıcı ) şifre sormasını istemiyorsanız aşağıda belirttiğim işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Basitçe,

Denetim Masası /   Ağ ve paylaşım merkezi / Gelişmiş paylaşım seçeneklerini değiştir,

aşağıya doğru indiğinizde "şifre korumalı paylaşımı" kapalı hale getirirseniz sorununuz ortadan kalkacaktır.

İyi çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/10/2010 06:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/10/2010 11:25

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Yardımcı olabilmeme sevindim.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/10/2010 11:57

Paylaş: