Forum

Folder Redirection ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Redirection sorunu

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
784 Görüntüleme
(@KorkutDuzay)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Domaine kattığım ve gpo ile folder redirection uygulanan bir bilgisayarı domainden çıkarmak zorunda kaldım ve local hesabıyla şuan workgroup  olarak çalışıyor fakat oturumu kapattığım zaman sanırım eski policeler yüzünden eşitleme yapmaya çalışıyor bu durumu nasıl giderebilirim ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2008 13:55

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

run a gpupdate /force yazıp kendi policy ini görmesini sağlayın. 

Gönderildi : 22/05/2008 13:58

(@KorkutDuzay)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediğinizi yaptım ama sorun devam ediyor. Domainden çıkardım makinayı suan local administrator hesabıyla  çalışıyor. Fakat oturum açarken sorun yok ama oturumu kapatırken file server'a bağlanıp eşitleme yapmaya çalışıyor. Sanırım registerda sıkıntı var.

Gönderildi : 22/05/2008 14:04

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

bi kere folder redirection aktif hale geldimi domainden çıkarsanızda offline files için server ı ziyaret ediyor.

ilk önce bilgisayarda redirection olmuş klasörlere bak server ı görüyorsa orjinal yerine çevir

yada registry de;

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

bu iki yere girip ayarları düzelt.

Gönderildi : 22/05/2008 20:20

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba arkadaşlar.. Konuyu açan arkadaşla aynı yerde çalışmaktayız.. Sorunu Çözdük.. Sizlerle paylaşmak istedim..

gpedit.msc açıyoruz..

Kullanıcı Yapılandırılması > Yönetim Şablonları > Ağ > Çevrim Dışı Dosyalar Seçili iken Sağda

" Oturum Kapatmadan önce tüm cevrimdışı dosyaları eşitle" seçeneğini " Devre Dışı Bırak "  yapıyoruz 

Sorunumuz kalmıyor.. Yardımlarınız için Tşk.. 

Gönderildi : 28/05/2008 17:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba arkadaşlar.. Konuyu açan arkadaşla aynı yerde çalışmaktayız.. Sorunu Çözdük.. Sizlerle paylaşmak istedim..

gpedit.msc açıyoruz..

Kullanıcı Yapılandırılması > Yönetim Şablonları > Ağ > Çevrim Dışı Dosyalar Seçili iken Sağda

" Oturum Kapatmadan önce tüm cevrimdışı dosyaları eşitle" seçeneğini " Devre Dışı Bırak "  yapıyoruz 

Sorunumuz kalmıyor.. Yardımlarınız için Tşk.. 

Merhaba  , geri bildiriminiz için biz teşekkür ederiz ..

Gönderildi : 28/05/2008 17:49

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Folder Redirection da eşitleme yoktur yönlendirme vardır. Siz Offline Files yapılandırmışsınız ki her oturum kapattığınızda eşitleme yapmaya çalışıyor. çözümüde bulmuşsunuz zaten. geçmiş olsun..

Gönderildi : 28/05/2008 19:24

Paylaş: