Kayıt için sql...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Kayıt için sql server gereklimidir ?  

  RSS
Ersin Erol
(@ErsinErol)
Üye

Merhaba


benim sorum şöyle.mesela orta ölçekli bir işyeri düşünelim.Otel  olabilir.Burada kurulu bir server 2003 standart edition yüklü olsun.Bu otelin müşteri bilgilerini girdiği bir programda olacaktır tabi.Öncelikle; Bu program server 2003 üzerie mi kurulur?Ve diğer sorum bu müşteri bilgilerinin kaydı için sql server kurmaya gerek varmıdır?

Alıntı
Gönderildi : 11/10/2010 22:34
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,


Database için farklı yöntemler mevcut.Bunlar oracle, sql ya da ms access. Ms access 2gb a kadar desteklemektedir. Bu nedenle microsoft tarafında sql server kullanılabilir. Kullanılacak olan programını da öncelikle incelmek gerekir. Programda bilgiler tutulacağı için sql kullanabilirsiniz. Bu anlamda 2003 serverstandart üzerine ilgili sql server sürümünnü yüklemelisiniz.


http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2008/05/11/sql-server-2005-s-r-mleri.aspx  makalede sql detayları mevcuttur.


Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/10/2010 22:47
Ersin Erol
(@ErsinErol)
Üye

Hocam Çok teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz bilgiler için.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/10/2010 22:50
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Rica ederim Ersin, eğitimde de ayrıca başarılar dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2010 02:17
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Bu aslında öncelikle kullanacağınız programın ne olduğuna bağlı. Kullanılacak program eğer ki kayıtların tutulması için SQL server istiyorsa veya kullanımına olanak tanıyor ise SQL server kullanabilirsiniz.


 


Eğer çok komplike ve boyutu yüksek olmayacak ise bunu SQL Express kullanarakta yapabilirsiniz, ki zaten SQL server isteyen bu tür bazı programlar kurulumda SQL in Express kurulumunuda birlikte yapıyor.


 


Eğer var ise desteği yine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz veritabanı yazılımlarından biriside Mysql dir. Gayet başarılı ve güvenilirdir. Ücretsiz olarak Server 2003 üzerinde buda kullanılabilir. Uğur beyin belirttiği gibi Access te kullanılabilmekte fakat hiç tavsiye etmem, çünkü data boyutu arttıkça illaki sorun çıkartacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2010 11:10
Paylaş: