Forum

Active Directory Re...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Restore Mode Sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@deepdreams)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Server 2003 olan bir sistemde.

lsass.exe - System Error

Security Accounts manager initalization failed because of the following error. Directory Service cannot start. Error Status: 0xc00002e1. Please click ok to shoutdown this system and restore into Directory Services Resotre mode, check the event log for more detailed information..

hatası alıyorum

sorunu nedeniyle açılışta f8 ile açtığım makinayı system state backup dönücem fakat Active directory kurulurken verilen şifreyi bulamıyoruz. işletim sistemi açılmadığından dolayı o şifreyide resetleyemiyorum. Bu bölümü nasıl geçerim burdaki sorduğu şifresi nasıl resetlerim. bu durumda.

Gönderildi : 11/10/2010 20:18

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

http://support.microsoft.com/kb/322672/en-us

Gönderildi : 11/10/2010 20:21

(@deepdreams)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet o işlemlerle yapılabilri fakat. önce makinanın açılması gerekiyor. Bilgisayar o hatayı veriyor tam logon ekranı gelmek üzereyken fakat o hatayı veriyor. localden acıyım bile diyemiyorsunuz. ok diyorsunuz shutdown ediyor. Sadece açılışta F8 tuşuna basıp active directory restore modda açılıyor. O bölüme geliniyor bu sefer active directıry kurulurken verilmıiş olan şifre bilinmediği için logon olamıyorum. Diskin içindeki datalaara ulaşmam gerekiyor. raid 5 üzerine kurulu.

Gönderildi : 11/10/2010 20:22

(@serkanbark)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba,

- Windows Server 2003 cd nizi sunucunuza takıp cd den boot edelim

- Windows kurulum ekranına geçtikten sonra karşımıza çıkan ilk menuden Repar Windows için "R" ye basıp, Recovery Console ekranına geçelim

- Karşımıza Windows dizini bulunan suruculer ve işletim sistemleri çıkacak. Default olarak 1. seçenek olan c:\windows dizinidir
Which Windows... yazan bölümde 1 tuşuna basıp enter diyelim

- Bizden Administrator parolasını isteyecektir. Parolayı yazıp Enter yapalım.

- Komut satırına "ntdsutil" yazalım ve Enter yapalım

- Daha sonra "set dsrm password" yazıp Enter a basalım

- Daha sonra "reset password on server null" yazıp entera basalım

İşlemler bitince sunucuyu tekrar DSRM modda başlatıp Parola girmeden Sunucuyu açalım.

iyi çalışmalalar. 

Gönderildi : 11/10/2010 21:26

(@deepdreams)
Trusted Member
Konu başlatıcı

O bölümde o komutlar çalışmıyor arkadaşım...

Gönderildi : 11/10/2010 22:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

bizdede aynı problem oldu. microsoft ilede görüştük. kendileride baktı ve active directorynın zarat gördüğünü ve kuırtarılamacağını

söylediler. yedeğin yoksa yeniden kuracaksın.

Gönderildi : 12/10/2010 15:07

(@deepdreams)
Trusted Member
Konu başlatıcı

3 sas 146gb disk raid 5 ile kurulu ve yedek alınmamış. içerisindeki bilgileri nasıl kurtarabiliriz.

Gönderildi : 12/10/2010 18:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

acronis ile alabilirsin. açılışta acronis cds sini tak ve backup seçeneğini seçerek yedek alabilirsin.

Gönderildi : 13/10/2010 12:40

Paylaş: