Forum

active directory de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory deki userları başka bir servera taşımak istiyorum

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@atabesbin)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

USTADLAR YARDIMMM

serverda olan bütün kullanıcı ve ouları (yaklaşık 7000 user ve bir okadarda OU ) başka bir server a taşımak istiyorum bir çok yöntem denedim csvde ,ldifde gib ve değişik proglamlar denedim export ve import eden

ve bu konu benim için çok önemli lütfen konuya hakim olan arkadaşlar yazsın googleden aratıp şu programı şu makale yi bak demeyin çünkü okumadığım program ve makale kalmadı umarım beni yanlış anlamazsınız  çözümlerinizi bekliyorum...

kolay gelsin 

Gönderildi : 21/05/2008 13:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

USTADLAR YARDIMMM

serverda olan bütün kullanıcı ve ouları (yaklaşık 7000 user ve bir okadarda OU ) başka bir server a taşımak istiyorum bir çok yöntem denedim csvde ,ldifde gib ve değişik proglamlar denedim export ve import eden

ve bu konu benim için çok önemli lütfen konuya hakim olan arkadaşlar yazsın googleden aratıp şu programı şu makale yi bak demeyin çünkü okumadığım program ve makale kalmadı umarım beni yanlış anlamazsınız  çözümlerinizi bekliyorum...

kolay gelsin 

Acronis universal restore denedinizmi  ?  yadav site üzerinde migration makalesi ve dosyalar bölümünde  video su mevcut  iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/05/2008 15:56

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

AD oldugunu düşünüyorum. Yeni bir server kurup eski servera adc yaparız ve rolleri alırız bittikten sonra eski sunucuyu ortamdan kaldırırız.

Bu konu ile alakalı makalede vardır portalımızda.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/05/2008 16:21

(@atabesbin)
Active Member
Konu başlatıcı

eski server ortamdan kalkmayacak yeni serverada sadece userlar taşınacak..

Gönderildi : 21/05/2008 17:48

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Sizin ne yapmak istediginizi ben anlamış değilim tam olarak.

Workgroup otramımı var yada windows mu değil nedir yani ???

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 21/05/2008 19:40

(@atabesbin)
Active Member
Konu başlatıcı

elimde hazır kurulu bir domain yapısı var win2003 ent.kurulu bu domain içinde bulunan bütün userları farklı bir win2003 ent kurulu makineye almak istiyorum sadece bu userlar üzerin deçalışma yapılacak onun için lazım

bilmem anlatabildimmi

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/05/2008 13:17

Paylaş: