Forum

Şu anda kurulu olan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şu anda kurulu olan Win 2008 Enterprise üzerine Hyper V kurabilir miyim ?

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
453 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

açıkcası sistemim legal değil. bu işi sırf server sistemler üzerine kendimi geliştirmek için yaptım.

forumdan tavsiye üzerine microsoft un sitesinden 2008 Hyper V R2 sürümünü indirdim, şu anda kurucam fakar şu anki sistemim olan win 2008 R2 üzerine kurabilir miyim veya ikinci bir operasyon sistem olarak mı yüklenicek ? 

sanırım ayrı bir sistem olarak kurucak, yani makinada ikinc bir os gibi. bunu direkt olarak mevcut sistemin üzerine kuramazmıyım , role veya features olarak ? 

ayrıca mevcut donanımsal sistemim 

C2D E 6600 INTEL CPU  2,4, 2 MB L3

3 GB DDR 2  800 mhz Ram 

hyper v için ideal olur mu ? 

Gönderildi : 02/10/2010 01:36

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

İşlemcinizin sanallaştırma desteği var rol olarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca işlemcinizin sanallaştırma desteğini BIOS tanaktifleştirmenizde gerekecektir.

Gönderildi : 02/10/2010 01:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Biostan hangi ayarlamayı yapmam gerekli ? 

role den gördüm hyper V yi, gözümden kaçmış [:D]

biostan hangi ayarları aktif etmem gerek orasını anlıyamadım hala. Hyper Threading den mi bahsediyorsunuz ? 

Gönderildi : 02/10/2010 01:50

(@huseyinsevin)
Prominent Member

İşlemci için Virtualization ile ilgili ayarı disable ise Enable yapmanız gerekli...

Gönderildi : 02/10/2010 01:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler şimdi bakıcam ... 

Gönderildi : 02/10/2010 01:55

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Bu ayarı aktif edip Hyper-V yi bir rol olarak eklediğinizde bir sonraki başlatmada sunucunuz mavi ekrana düşerse yine sorunun çözümü için BIOS tan farklı ayarlarıda yapmanız gerekecektir.

Ankartınızın ve BIOS sürümünüzüde belirtir iseniz o konuda da o zaman yardımcı olalım...

Gönderildi : 02/10/2010 01:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Virtualization technology Enabled olarak ayarlıymış

birde orada HPET 32 bitti , 64 bite getirdim ne olduğu konusunda bir fikrim yok şimdi google dan bakıcam . 

ana kartın modeli gigabyte  P35 Ds4 tü , 2006 da toplamıştım sistemi. b

Gönderildi : 02/10/2010 02:17

Paylaş: