Forum

2. Terminal Server'...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2. Terminal Server'a Login Olunamıyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@RizaAKTAS)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Benim şöyle bir srunum var. Sistemde 5 adet Server var.

1. AD/Exchange Server , 2. AD/Database Server , 3. Isa Server , 4. Eski Terminal Server ve 5. Yeni Terminal Server

Mevcut Eski Terminal Server 4GB Ram kapasitesine sahip olduğundan, artan kullanıcı sayısını karşılamakta yetersiz kaldı. Bende dışardan VPN ile bağlananları Eski TS tutup, Merkezdeki kullanıcılar için Yeni TS kurdum.

Tüm Serverler Win2003 üzerinde. Yeni kurduğum TS'a Licence Server olarak eskisini gösterdim (28 User var 40 CAL Lic. var), yaklaşık 2 aydır sorunsuz çalıştı. Bugün itibarı ile aşağıdaki hata mesajını veriyor ve login kabul etmiyor.

"To log on to this remote computer, you most be granted the Allow log on through Terminal Services right. by default, members of the remote desktop Users group have this right. If you are not a member of the Remote Desktop Users group or another group that has this right, or if the Remote Desktop User group does not have this right, you most be granted this right manually. "

Aşağıdaki Linkte forumda geçen benzer bir konu buldum ancak çözüm sağlamadı

http://www.cozumpark.com/forums/thread/152424.aspx  

Şu anda kullanıcılarım çalışabilsin diye Eski TS'a aktardım. Admin grubunda olmama rağmen beni de uzaktan Login kabul etmiyor 🙁  Sadece direkt Server üzerinden Domain Admin ile giriş yapabiliyorum. TS kaldırıp yeniden kurdum nafile 🙁 Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 20/09/2010 14:28

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@RizaAKTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Ufuk Bey,

Verdiğiniz Linklerden bir sonuç çıkmadı. Ayrıca Admin olarak Eski TS de bağlanamıyorum şu anda. Allahtan User'lar bağlanıyor halen. Yoksa çoktan heasbı keserlerdi.

Durum gittikçe problemli olmaya başladı. Gerçeten yardıma ihtiyacım var 🙁

Gönderildi : 20/09/2010 15:55

(@RizaAKTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Pardon gelen mesaj tam olarak ilk mesajdaki gibi değil. Aşağıdaki gibidir.

"To log on to this remote computer, you must have Terminal Server User Access Permitions on this computer. By default, members of the Remote Desktop Users group have these permissions. If you are not a member of the Remote Desktop Users group or another group that has these permissions, or if the Remote Desktop User group does not have these permissions, you must be granted these permissions manually."

Ayrıca Event Viewer'da Ssytem bölümünde EventID:1010 "The Terminal Server could not locate a license servers on the network" diyor ancak terminal server licence serveri eski TS IP'si ile tanıttığımda bir sorun vermiyor 

Yokmu yardımcı olabilecek kimse?

Gönderildi : 20/09/2010 19:33

(@RizaAKTAS)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dünden beri yaptığım araştırmalar sonunda aşağıdaki linkte bulduğum konu işe yaradı.

http://gokhanyildirim.wordpress.com/2009/06/02/the-terminal-server-licensing-grace-period-has-expired/

Yeni TS tarihini 1 yıl geriye alınca bağlanabildim. Ancak çözüm için belirtilen dosyayı bulamadığım için silemedim.

Anladığım kadarı ile bendeki sorun 120 günlük deneme lisans periyodunun bitmiş olması ve mevcut Eski TS'i lisans server olarak gösterememiş olmam.

Ancak licmgr ile baktığımda Solda All servers kısmında Eski TS görüyorum. Üzerine tıkladığımda Sağ tarafta 20 + 20 2 satır Open Licence + Temporary licence görüyorum. All servers üzerine tıkladığımda yine sağda eski TS görüyorum ancak Activation status Unknown görünüyor.

Bu sorunu çözmek için yardımlarınıza ihtiyacım var.

Gönderildi : 21/09/2010 12:46

Paylaş: