Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

server hk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@freetime)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba kullanmış olduğum vega ticari programını serverl vasıtası ile çalıştırmak istiyorum fakat serverlerde 2 adet uzakdan kullanmaya izin veriyor bunu hangi programla daha fazla kullanıcıyla kullanabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim   

Gönderildi : 16/09/2010 11:16

(@nihataltinmakas)
Gönderiler: 50
Üye

merrhabalar;

Server'ınız üzerinde terminal server'ı aktif  hale getirmeniz gerekmekte.

Makaleler bölümünden ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin

Gönderildi : 16/09/2010 12:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle forum kurallarına göre post başlığınızı lütfen düzeltiniz.  http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Bağlantı için terminal server yüklemelisiniz. Çeşitleri ise şu şekildedir.

• Remoter Administration Mode : Varsayilan olarak Server 2003 kurulu oldugunda Remote Admin modulu yüklü gelir ve kullanilabilmesi için lisans servisine basvurmasi gerekmez.Remoter Administration Mode ile aynıanda en fazla 2 kullanıcı bağlantı yapabilir.Yönetim ve denetleme amacıyla kullanılacağından çok fazla kullanıcıya gerek yoktur.

• Application Mode :  Uygulama çalıştırma ve sunucu üzerinde işlem yapmak için kullanılan moddur. Sunuculara bağlantı yapabilmek için Windows Terminal Services yüklenmiş ve çalışır durumda olması yeterlidir. Uzaktan bağlanabilme yetkisine sahip tüm kullanıcılar sunucuya uzaktan login olabilir ve hepsi aynı anda birbirinden bağımsız uygulama çalıştırarak işlemlerini gerçeklestirebilir.

Alınan CAL lisansa göre remote bağlantı yapılabilir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/09/2010 03:55

Paylaş: