Forum

Server 2008 DNS Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 DNS Server da Karşılaştığım Hata

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
378 Görüntüleme
(@HakanDogan)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi Akşamlar..

Hocalarım Server 2008 i üzerine DNS Server'ı kurdum ancak cmd ekranından nslookup çektiğimde

default server unknown

address: ::1 

hatasını alıyorum. DNS Serverı kaldırıp tekrar kurup denediğim de yine aynı problemle karşılıyorum. Tüm gün araştırmama rağmen çözemedim problemi. Yardımlarınızı bekliyorum. 

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/09/2010 22:23

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Selamlar,

Öncelikle forum kurallarını bi okumak lazım(acil) gibi başlıklar direk siliniyor. Konuya gelince ilgili event i gönderebilirmisiniz? 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 15/09/2010 22:36

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam öncelikle özür dilerim. Karşılaştığım hatanın resmini çekip upload ettim. İlginiz için teşekkür ederim.

[URL= http://s14.upload.gen.tr/uploads/aax83zh8/thumb_dnserror.JP G" target="_blank">http://s14.upload.gen.tr/uploads/aax83zh8/thumb_dnserror.JP G"/> [/IMG][/URL]

Gönderildi : 15/09/2010 22:44

(@cenkercetin)
Famed Member Yönetici

Öncelikli olarak bi event management bölümünden DNS ile ilgili hata mesajını bi kontrol edersen çözüme daha çabuk ulaşabileceğimizi sanıyorum. yada IPCONFIG /ALL  komutu ile çıktıyı da gönderebilirsiniz. önceki mesajınızda DNS servisini yeniden kurduğunuzu söylemiştiniz. Ortamda AD olmadığını farz ediyorum. DNS servisini tekrar kaldırıp registery de HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\DNSserver\Zones alanını temizlemeniz ardından tekrar kurmayı deneyin.

Cenker Çetin

Gönderildi : 15/09/2010 22:53

(@HakanDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam hata aldığım hiç bir event yok hepsi success işaretli. sadece resimdeki hatayı veriyor ve dns düzgün çalışmıyor.Leptopuma  Aynı ağda dns serverın IP sini DNS ime yazdığımda internete çıkamıyorum. Leptopu Domaine dahil edemiyorum ????? Çözemedim bi türlü????

Gönderildi : 16/09/2010 15:04

(@cenkercetin)
Famed Member Yönetici

yukarıdaki mesajda söylediklerimi yaptın mı? bi ipconfig /all çıktısı gönderirmisin.

Cenker Çetin

Gönderildi : 16/09/2010 15:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Ptr record'un düzgün oluşup oluşmadığını kontrol eder misiniz? eğer oluşmamışsa create edin, sorunun düzelmesi lazım.

Gönderildi : 16/09/2010 22:51

Paylaş: