ad de bilgisayarı s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ad de bilgisayarı sildim. geri getirebilirmiyiz.  

RSS
comexes
(@comexes)
Üye

arkdaşlar merhaba.active directory de bulunan bilgigisaylardan bir tanesini yanlışlıkla sildim. o bilgisayarda oturum açılamıyor. ne yapmam gerekiyor. pcde admin oturumuda kapatılmış.

Alıntı
Gönderildi : 03/09/2010 18:23
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

erd veya hiren boot ile açıp admin hesabını aktif edin.

sonra da makinayı domainden çıkarıp tekrar dahil edin.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2010 18:50
comexes
(@comexes)
Üye

local olarak oturum açamıyorum pc.de domain tarafından yapmam gerekir. computer ou sunda yeni bi pc oluşturdum aynı isimle ama bu şekilde de olmuyor. bi süre beklemem mi gerekiyor acaba.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2010 19:12
comexes
(@comexes)
Üye

local olarak oturum açamıyorum pc.de domain tarafından yapmam gerekiyor. computer ou sunda yeni bi pc oluşturdum aynı isimle ama bu şekilde de olmuyor. bi süre beklemem mi gerekiyor acaba.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2010 19:12
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba bilgisayarı manuel oluşturmanıza gerek yok active directory üzerindeki acount ile Mumin hocamın dediği gibi local admin girişi sağladıktan sonra makinayı domainden çıakrın tekrar katın domaine computer altında kendisi otomatik oluşacaktır.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2010 19:21
comexes
(@comexes)
Üye

yardımınız için teşekkür ederim. local admin şifresinin bilmiyordum onu buldum domainden çıkarıp yeniden dahil ettim sorun düzeldi.  ayrıca :

Merhaba;

Forumda sorduğunuz soru uzerine  http://www.cozumpark.com/forums/thread/201494.aspx

Admin hesabını Enable etmek icin isterseniz uzak dan bilgisayara baglanarak da yapabilirsiniz.

Bunun için o bilgisayarın ipsini veya adını bilmeniz gerekir ( bahsettiğim bağlantı uzak masa ustu değil )

Kendi bilgisayarınızda , admin hesabı kapalı olan bilgisayara baglanmak için
linkteki gibi computer management tabına gelip "connect to another computer" diyip bilgisayarın adını veya ipsini yazın.

Bu adımdan sonra Artık o bilgisayarın  local adminisiniz. Users bölümünden Administrator hesabını açabilir yada, yeni admin oluşturabilirsiniz.,

iyi calismalar.

bu şekilde de halloluyor sanırım. serkanberk arkadaşım bu şekilde bir yol gösterdi ama denemedim. saygılar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2010 19:05
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Geçmiş olsun.Güzelde bir bilgi ile postu süslemişsiniz.Test ettim baya sakıncalı bir yöntem:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2010 19:29
comexes
(@comexes)
Üye

bende şimdi denedim güzelmiş:))))) fakat bu şekilde bağlanamayız sanırm. çünkü pc yi silmiştik..

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2010 20:11
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merhaba

Mail adresini verebilirsen ad backup programı var bende hocamdan almıştım, sadece kullanıcıları ve ayarlarını yedekliyor her hangi bir durumda geri alabiliyorsun güzel ufak bir program lisanssız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2010 20:43
comexes
(@comexes)
Üye

tşk ederim. ismini verirsen bulabilirm ama yine de comexes@gmail.com bu adrese atabilirsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2010 20:04
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Ip den baglanılabilrdi belki belirtilen yolla, ama kullanıcı oturum acmadan - kullanıcı gırıs ekranında iken izin verir mi uzaktan computer manage ekranına , denemek lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2010 12:42
Paylaş: