Forum

network admin

Bildirimler
Hepsini Temizle

network admin

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
669 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar

admin olduğum sistemde kişileri domain ortamında remote desktop user üyesis yaptım fakat paylaşımdan dosya alıp veremiyorlar sadece pc lerde değilde network admin yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 17/05/2008 19:20

(@MahmutALTUNTAS)
Gönderiler: 29
Eminent Member

o kullanıcıları sistem admin yapmak istiyorsan ve bütün herşeyi görmelerinide istiyorsan domain admin yapmalısın   ...

bilmem doğru anlamışmıyım...

Gönderildi : 17/05/2008 19:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16308
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

admin olduğum sistemde kişileri domain ortamında remote desktop user üyesis yaptım fakat paylaşımdan dosya alıp veremiyorlar sadece pc lerde değilde network admin yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.

Merhaba , 

paylaşım verme  yetkisi vermek istiyorsanız ilgili userları DC  üzerinde server operators grubuna   ekleyebilirsiniz  DC deki server operators  = local deki power users diyebiliriz

Gönderildi : 17/05/2008 21:09

(@cozumpark)

merhabalar

Merhaba , 

paylaşım verme  yetkisi vermek istiyorsanız ilgili userları DC  üzerinde server operators grubuna   ekleyebilirsiniz  DC deki server operators  = local deki power users diyebiliriz

açıklamalı yazmayı unutmuşum  kişilerin erişmesi gereken kaynağı paylaşıma açarak o kaynak üzerinde erişmesi geçen kişilere gerekli hakları vererek erişmelerini kopyalayabilmelerini sağlayabilirsiniz .

örnek  Data Klasörü üzerinde sağ click  > Sharing and Security >  Sharing ve Security tabına bu kaynağa erişmesi gereken kullanıcılar için gerekli yetkileri verebilirsiniz .

ek  olarak  Yetki vermek istediğinizi  kullanıcı sayısı çoksa  50 100  user diyelim  o halde bir security group oluşturursunuz  ve  o gruba bu  kullanıcıları üye yapar  paylaşım üzerinde o gruba hak vermeniz yeterlidir  . 

iyi çalışmalar

Gönderildi : 18/05/2008 01:17

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam o zaman benim yapmam gereken sadece serverda userları server operators grubuna üye yapıp localde de power user yaptığımda problem kalmayacak yanlış anlamadıysam.

Gönderildi : 18/05/2008 02:00

(@cozumpark)

teşekkürler hocam o zaman benim yapmam gereken sadece serverda userları server operators grubuna üye yapıp localde de power user yaptığımda problem kalmayacak yanlış anlamadıysam.

Server da  Server operators  yaptığınızda zaten local de  power users olabiliyor yani paylaşım açabiliyor printer kurbiliyor  vs  ok mi  ?   serverda  yani DC de  server operators e eklerseniz merkezi olarak userları  local deki power users  yapmış olabilirsiniz .

aksi halde tüm pcleri local admin yada domain adminle açarak  local users and groups üzerinden  > Groups kısmından üyelik işlemlerini tek tek yapmanız gerekecek iyi geceler ..

Gönderildi : 18/05/2008 02:12

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

o zaman tek bir seferde DC den olayı halledelim bilginiz için teşekkürler hocam

iyi geceler sizede

Gönderildi : 18/05/2008 03:41

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar şimdide şöyle bir hata ile karşılaşmaktayım.

kişileri localden power user olarak atadığımda uzak masaüstü ile bağlanamıyorum sadece remote hakkı verdiğimde bağlanabiliyorum sınırlı kullanıcı hatası veriyor.

Gönderildi : 26/05/2008 15:00

(@cozumpark)

merhabalar şimdide şöyle bir hata ile karşılaşmaktayım.

kişileri localden power user olarak atadığımda uzak masaüstü ile bağlanamıyorum sadece remote hakkı verdiğimde bağlanabiliyorum sınırlı kullanıcı hatası veriyor.

linkleri inceleyebilirsiniz

http://support.microsoft.com/kb/278433  

http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/83c29372-c6c5-4550-86ab-ebdbf120f9fa1033.mspx?mfr=true  

Gönderildi : 26/05/2008 15:05

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 26/05/2008 15:18

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Bence en kolay yol Özgür bey'in dediği gibi bir tane Security Group yaratın. Bu gruba uzaktan erişim hakkı verin. Daha sonra paylaşımdaki klaör için bu gruba gerekli izinleri verin.. Bence en güvenli yolu bu.. Server operators grubuna dahil etmek biraz sakıncalı gibi geldi bana ki bu local makine de Power users grubu demek buda  gup oluşturma vs vs vs gibi izinleri vermek demek...

Kolay gelsin 

Gönderildi : 26/05/2008 15:56

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler erdal bey sizinde üstünde durduğunuz gibi bu şekilde yapmak banada açıkçası mantıklı geldi.

kolay gelsin.

Gönderildi : 26/05/2008 19:12

Paylaş: