Forum

Logon ekraninda Ing...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logon ekraninda Ing/Turkce Klavye sorunu yasiyoruz

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,918 Görüntüleme
(@ilkerpaktel)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Domaindeki makinlerde acilistaki logon ekraninda klavye sorunu ile karsi karsiyayim sorun soleki sistemler eng olmasina rahmen lokasyon ayarlari turkiye ve turkceye cevrilmis durumda buna rahmen logon ekraninda turkce karakterleri ve q klavyeyi kullanamamtayim ornek verecek olursam acilis ekraninda normal @ isareti altgr+q iken bende shift+2 olarak cikmakta.bazi eski kullanicilarimda logon ekranin sol alt kisminda dili klavye gosteriyor En yada TR olarak acaba orda klavye secenegi gibi bisi soz konusu olurmu birak karisik bir durum gibi gozuksede simdiden ilginiz ve alakaniz icin tsk ederim.kolay gelsin

Gönderildi : 01/09/2010 15:36

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Bunun için eng klavye kullanmayacaklarsa ve sadece tr kullanacaklarsa

Denetim Masasında Bölge ve Dil Seçeneklerinden Türkçe ayarları aynı pencereden Diller sekmesinde ki Ayrıntılar kısmından eng dili siliniz ve en son olarak Gelişmiş Kısmında ki Unicode kısmını Türkçe ve önemli olan kısım ise diğer kullanıcılara da aktif olması için Varsayılan Kullanıcı hesabı ayarları sekmesinde ki tiki işaretleyiniz ve makinayı restart ederek yapılan dil ve klavye değişikliklerini diğer kullanııcılarada uygulayınız

Gönderildi : 01/09/2010 16:02

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Logon ekranında eğer klavye ingilizce oluyorsa, Left Alt+Shift tuşlarına beraber basın klavye türkçeye dönecek. arakasından şifrenizi yazabilirsiniz.

Gönderildi : 01/09/2010 17:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.ugurdemir.net/2010/07/logon-ekrani-klavye-dili-degistirmek/

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/09/2010 20:49

(@ilkerpaktel)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

abilerim tşk ederim sorunumu çözdüm bilginize sağlık..gerçi hala bir kaç makinede sıkıntı yaşıyorum ama ondaki sorun farklı..

Gönderildi : 02/09/2010 15:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederiz. Diğer sorunlarıda aktarırsanız yardımcı olalım. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 02/09/2010 15:31

Paylaş: