Forum

network printer

Bildirimler
Hepsini Temizle

network printer

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@EmreDevran)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Networkte irili ufakli 12 adet network printerim var. ilgili kullanicilara printerlar tanitilmis durumda. Bu duzen devam etmelimi yoksa bir serverimda bunlari toplamaliyim sizce. Takibi raporlamasi acisindan. Avantaj ve dezavantajlari neler olur. Eger server tarafinda pirint server kurmalisin diyorsaniz bunu nasil yapacagim konusunda bir dokuman varmidir. Kolay gelsin. Tesekkur ederim.

Gönderildi : 29/02/2008 12:25

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member

http://cozumpark.com/forums/thread/1997.aspx  raporlama açısından bu post size faydalı olabilir. Fakat diğer sorularınız için daha önce böyle bir sistem kullanmadığım için cevap veremeyeceğim. Burada bu işi yapmış hocalarımızın tavsiyeleri muhakkak olacaktır. Bu post banada faydalı olacak. Teşekkürler...

Gönderildi : 29/02/2008 12:30

(@EmreDevran)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu postu okudum. Zaten ondan sonra aklima geldi boyle bir soru. Tesekkur ederim yinede.

Gönderildi : 29/02/2008 12:33

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Hepsini tek bir yerde toplaman yönetim açısından kolaylık sağlıyor olsa da, pratikte print server üzerinde bir darboğaz oluşturur.

Sistem kaynakları gereksinimleri, hızlı yazdırabilme ve print server ın çökmesi durumunda tüm yazıcıların devre dışı kalma ihtimalinden dolayı dağınık kalmasının yararlı olacağı görüşündeyim.

Gönderildi : 29/02/2008 12:43

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

bu programları bende arıyordum ama kısmet burda bulmakmış:)) server üzerinde bence yeteri kadar servis var extradan printerlarla şişirmenin anlamı yok bence başka makineler üzerine zaten printer kurulu onları bu ve benzeri programlarla kontrol altına alman bana mantıklı geliyor.

Gönderildi : 29/02/2008 12:47

Paylaş: