Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

group policy

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
519 Görüntüleme
(@mehmetokkas)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamlar;

çalıştıgım şirkette active directory kurulu OU olarak oluşturdugum yapısal birime ekledigim gpo linkinde kullanıcı yapılandırması-yönetim şablonları-sistem-yanlızca izin verilen windows uygulamalarını çalıştır seçenegi altında sadece kullanıcıların denetim masasındaki yazıcılar ve bölgesel dil seçeneklerini çalıştırmasını istiyorum intl.cpl,mmc.exe ve rundll32.exe uygulamalarının çalıştırmasına izin vermişim kullanıcı bilgisayara login olunca yazıcıları çalıştırabiliyor ama bölgesel dil seçenekleri açmak istediginde "bilgisayarınızdaki kısıtlamalar nedeniyle bu uygulama çalıştırılmamaktadır. lütfen yöneticinize başvurunuz " uyarısı çıkmaktadır.

normal kullanıcıda intl.cpl çalıştıra yazıp enter yapınca çalışıyor isimde doğru ama engellenen nedir anlayamadım

Gönderildi : 25/08/2010 18:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

event viewerda log oluşturmuş olmalı, orada çıkan uyarıyı söylerseniz çözüme hızlı ulaşabiliriz.

Gönderildi : 25/08/2010 23:21

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

alper bey kardeşim eventlara baktım sadece aşagıdaki olayı gördüm onun dışında olay yok

Windows, Grup İlkesi için arka plan yenileme zamanlayıcısı ayarlayamıyor WaitForMultipleObjects (İşleyici geçersiz. ). Grup İlkesi işleminden çıkıldı.  

Gönderildi : 26/08/2010 19:08

(@cozumpark)

tarih ve zaman farkı olabilir mi uygulanmayan clientlar arasında? daha önce karşılaşmadım fakat aramalarım bu yönde çıkabildi. Event ID nedir? bir de clientta da evente bakar mısın? Orada da bişeyler yakalayabiliriz. nvidia display driver servisini durdurup çözüme ulaşan bile var.

Gönderildi : 26/08/2010 19:18

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aslında benim belirtmek istedigim denetim masasındaki bir işlem çalışmak istediginde hangi programlar çalışır( örnek mmc.exe,rundll32.exe vb.)

Gönderildi : 27/08/2010 11:03

(@cozumpark)

process monitor adlı yazılımı indirerek bunu görebilirsin.

Gönderildi : 27/08/2010 13:58

(@mehmetokkas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorunum çözüldü ilginiz için teşekkrüler 

shell32.dll izin verdim sorun giderildi 

Gönderildi : 27/08/2010 18:34

Paylaş: