Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 ~ İİS 6 ~ Php + mysql + phpmyadmin Kurmak?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@DoganCihaTKAYA)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, değerli  hocalarim benim windows server 2003 makineme gd2 cgi  iisapi   caliştiracak şekilde iis üzerine php modulu + mysql modulu + phpmyadmin modulu kurmama yardimci olurmusunuz veya bununla iligili php nin guncel surumune göre bir makale çikarirmisiniz. lütfen. iyi günler dileriM

Gönderildi : 21/08/2010 18:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Siz hangi noktada takıldınız ? IIS kuruyorsunuz, php' nin 5  versiyonunu kurup extensionları IIS propertiesten tanıtıyorsunuz ve php.ini dosyasına değişiklik yapılıyordu sanırım. Tam olarak nereyi yapamadınız ?

Gönderildi : 21/08/2010 19:19

(@DoganCihaTKAYA)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

bakin iis yi kurdum hepsini seçdim yani anlıyıcağiniz seçilmedik alan kalmadi iis seçeneklerinde. simdi php nin uygun bir modulunu buna tanitip gd2 platformunu iisapi platformunu ve cgi platformunu caliştirmasini istiyorum kaldiğim yer iss kurulumundan soraki full alan hocam 🙁

Gönderildi : 21/08/2010 19:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@deepdreams)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Yerinde olsam IIS ile hiç uğraşmam Apache kurarım. Php uygulamalarını çalıştırma istersenizde, AppServ Diye Google aratın ilk çıkan sayfaya girip ordan AppServ indirip kurduğunuzda, Apache, Phpmyadmin, Php, Mysql tümü paket halinde kurulu olacaktır. Sizin tek yapmanız gereken şey, Yayınlayacağınız siteleri gerekli yerlere taşımak.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 24/08/2010 13:47

Paylaş: