Forum

AD Backup tasima

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Backup tasima

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şuanda kullanımda olan AD 2003 server bulunuyor. Ben bazı değişiklikler yapacağım için bu sunucunun backup'ını almak istiyorum.

Ancak şöyle bir şey düşünüyorum sunucuya bişey olduğundan ben bu backup başka bir makina üzerine restore edip çalıştırabilir miyim ?

Sadece aynı makina üzerinde restore edebiliyorsam karşılaşabileceğim sıkıntılar neler olabilir ?

Teşekkürler

Gönderildi : 18/08/2010 14:22

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Almış olduğunuz SystemState yedeğinizi birebir aynı donanıma sahip başka bir sunucuya geri dönebilirsiniz. Eğer farklı donanıma sahip bir sunucuya geri dönerseniz değişen donanımlar nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşamanız olasıdır.

Bunun dışında eğer yedeğinizi aynı sunucu üzerine dönerseniz (Active Directory Restore Mode kullanarak) almış olduğunuz zamanki durumuna sisteminiz geri dönecektir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/08/2010 14:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/04/28/7321.aspx  makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 18/08/2010 16:54

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Farklı bir donanıma backup çözmek isterseniz acronis universal restore deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 18/08/2010 17:00

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member

Hocam backup yüklemeden önce domain'i kuruyor sonra backup'ı yüklüyoruz değilmi

Gönderildi : 18/08/2010 17:31

(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle domain kurulmalı evet.

Ancak kendi soruma bir çözüm bulamadım. 

Aynı donanımdaki bir makina da kesinlikle restore işlemi tutar mı ? Farklı donanım için denedim ve *.sys, *.dll gibi dosyalarıda restore etti ve sonuç makina çakıldı [:D] 

Acronis'te komple system state backup'ını almıyor mu ? 

Gönderildi : 18/08/2010 18:00

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Birebir aynı sunucuda restore işleminde sorun olmaz. Farklı donanım için tecrübe etmişsiniz zaten. Acronis tüm sistemin imajını alır ancak arkadaşın söylediği gibi Universal Restore özelliği ile sistemin imajını donanım bağımsız olarak alabiliyor. Tabi bu seçeneği test etmek gerekli.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/08/2010 18:38

Paylaş: