Forum

Oturum Açma Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oturum Açma Hatası: Hedef hesap adı doğru değil.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,574 Görüntüleme
(@MuratCim)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Özür diliyorum konuyu yanlış yere açmış olabilirim..Lütfen mazur görünüz. 

Server 2003 Entp. Edition işletim sistemi kurulu..ISA 2006 ile sorunsuz çalışmakta iken birden bugün bu hatayı vermeye başladı.Clientlar sorunsuz şekilde server a ulaşabilmekte fakat clientler ağ listesinde diğer clientlara ulaşmaya çalıştığında, serverdan diğer clientlara erişmeye çalışıldığında hep aynı hatayı veriyor.

"\\.......   erişilmez.Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir.Erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için bu sunucunun yöneticisiyle temasa geçin.

Oturum Açma Hatası: Hedef hesap adı doğru değil."

takıldım kaldım..yardımlarınızı bekliyorum.yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/08/2010 18:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bütün clientlerde bu oaly varmı bazılarındamı var?İp adresi ile erişim sağlayabiliyorlarmı mesela \\192.168.1.5

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/08/2010 18:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=305591&kbln=tr

linkteki hotfixi kurup deneyebilirsin. ayrıca aynı isimde iki obje çakışıyor olabilir.

Gönderildi : 18/08/2010 00:35

(@MuratCim)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar..bugünde dün ulaşılmayıp hata veren clientlar..DC üzerinde oturum açamıyor..sanırım DC ile ilgili bir sorunum var..

Gönderildi : 18/08/2010 11:19

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Virüs olma ihtimali var mı? Mesela Conficker?

Belirtileri :

• Hesap kilitleme ilkeleri takılıyor.
  • Otomatik Güncelleştirmeler, Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (BITS), Windows Defender ve Hata Bildirimi Hizmetleri devre dışı bırakılıyor.
  • Etki alanı denetleyicileri, istemci isteklerine yavaş yanıt veriyor.
  • Ağda sıkışıklık yaşanıyor.
  • Güvenlikle ilgili çeşitli Web sitelerine erişilemiyor. 

Gönderildi : 18/08/2010 11:24

(@MuratCim)
Active Member
Konu başlatıcı

Toplamda 24 client içerisinden 4 tanesi oturum açabiliyor..diğerlerinde oturum açmaya çalıştığımda

" Etki alanı denetleyicisi çalışmıyor veya kullanılamaz durumda ya da bilgisayarınızın hesabı bulunamadığı için Windows etki alanına bağlanamıyor.Lütfen yeniden deneyin.Bu ileti görünmeye devam ederse yardım için sistem yöneticinizle bağlantıya geçin."

diye hata veriyor.Fakat Admin hesabım ile oturum açabiliyorum.Yeni hesap oluşturmayı denedim.Onda da aynı hatayı verdi.

Gönderildi : 18/08/2010 12:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

oturum açamayan bilgisayarların dnsleri değişmiş olabilir mi? ayrıca ISA ne diyor? loglarda deny var mı bu olayla ilgili? bence bunları kontrol etmelisin. Ayrıca active directory users and computersta view' den advanced ' a tıklayıp , system altında microsoftdns ' e bak, belki orda eski zone kalmıştır onu silmen gerekebilir. client bi şekilde farklı obje görüyor ve yetkiden geri sekiyor.

Gönderildi : 18/08/2010 16:17

Paylaş: