Forum

dns yönlendirm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dns yönlendirmesi hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@fturan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Çalıştığım şirkette kurulu domain adı ile şirketin resmi sitesi aynı isme sahiptir.

Şirket içinde ki kullanıcılar şirketin sitesine (www.mydomain.com) sitesine girememe gibi bir sorun ile karşılaştık, çözüm için lokal dns ten www için a kaydı oluşturup hostingin ip sini girdik. bu şekilde çözdük.

Şu an dışarıdaki site de 10 dan den fazla subdomain oluştu ve oluşmaya devam edecek,

Lokal DNS'e şöyle bir kayıt oluşturabilirmiyiz?

lokaldeki dns e gelen subdomainx.mydomain.com talebine baksın, lokalde herhangi tanım yapılmadı ise gitsin bunu dışarıda ki dns lere sorsun gibi bir ayar yapmamız lazım

Bunu nasıl yaparız, yardımcı olurmusunuz?

Gönderildi : 16/08/2010 14:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba zaten local dnste bulamayınca mantık olarak dış domaine gidecek.Sub domainler dışarıdamı tutuluyor.Dns Funditional tanımlayarak gelen istekleri yönlendirebilirsiniz.Bu http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/06/12/video-dns-e-itimi.aspx  video işinize yarayacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/08/2010 14:27

(@fturan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

cevabını için teşekkür ederim,

Sub domainler dışarı da tutuluyor,

.Dns Funditional tanımlamayı biraz açarmısnız?

Gönderildi : 16/08/2010 16:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

Dns funditional de bir istek geldiği zaman bu isteği benim bu gösterdiğim yerde ara şeklinde yönlendiriyorsunuz.Mesela www.google.com adresine gelen istekleri www.yahoo.com a gönder gibi yani googleye girmeye çalışanların yahooya gitmesi gibi.Sizde localden sub domainlere gelen istekleri dns üzerinde  gerçek sub domainlerinize yollayın.Videoyu dikkatli izleyin dğeiniyor o kısma.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/08/2010 16:42

Paylaş: