Forum

Usb Yazıcıyı Domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Usb Yazıcıyı Domaine Katma

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@AliAvci)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. usb yazıcıyı domaine tanıtmak istiyorum. herhangi bir bilgisayar üzernde driver'ını kurup ou lara katabilir miyim?

Gönderildi : 11/08/2010 00:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Yazıcıyı bir pc üzerinde tanıtıp paylaşım verdikten sonra diğer bilgisayarlara kurmanızda bir engel yok sorunsuz çalışır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2010 00:47

(@AliAvci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında rj45 çıkışıda var. bu yazıcının özel bi ip si mi var? veya bi cat5 kabloyla switch e taktığımızda networkte direk görülür mü ?

Gönderildi : 11/08/2010 01:50

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Jet direct kartı var ise oradan sw üzerine bağlayınız.Yazıcının markasına göre gerekli yazılımı netten veya cd üzerinden temin ediniz.İki türlü yapabilirsiniz kuracağınız yazılım ağda sizin yazıcınızı arar ve bulur.Bu durumda yazıcıya bir ip adresi vermenizi ister bu adresi kendi ip bloğunuzdan verirsiniz.

Diğer seçenek ise yazıcı üzerinde mini ekran mevcut ise ayarlama menü ve düğme özellikleri mevcut ise buradan bir ip verirsiniz.Daha sonra yine indirmiş veya edinmiş olduğunuz yazılım ile driverini kurarsınız.

Tüm network yazıcılarda mantık böyle siz nasıl yol izlerseniz ve takıldığınız nokta olursa bilgi verin yardım alırsınız mutlaka arakdaşlardan.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/08/2010 02:09

(@AliAvci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Xerox WorkCentre 412 yazıcı var. yazıcıdan çıkan usb kabloyu bir aparata takıp ordan da rj45 çıkışından network'e katmışlar. fakat networkte böyle bir yazıcı göremiyorum. sadece 1 tek makine görebiliyor. bunu nasıl halledebilirim? ayriyetten ip numarasınıda buldum fakat printer'a bağlanamıyorum.

Gönderildi : 11/08/2010 02:23

(@www-rizasahan-com)
_

Günaydın,

http://www.support.xerox.com/go/results.asp?Xtype=download&prodID=WorkCentre_Pro_412&Xlang=en_US&Xcntry=USA&prodName=WorkCentre%20Pro%20412&source=xcom  buradan driverini çekebilirsiniz.İp adresini biliyorsanız eğer önce ping atmayı deneyin çalıştığından emin olun.Sonra yazıcı ekleyin eklerken tcp port seçin daha sonra sizden ip isteyince ip adresini girin sonra printer kurulumu için gerekli dosyaları isteyince indirdiğiniz driver üzerinden yolu gösterin.

Saygılarımla.

Gönderildi : 11/08/2010 12:09

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Ayrıca, yazıcının ip adresine,subnet mask ına ve default gateway ine de bakın . Bu ayarların network unuze uygun olarak verilmiş olması gerekmektedir.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 11/08/2010 17:13

Paylaş: