Usb Yazıcıyı Domain...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Usb Yazıcıyı Domaine Katma  

  RSS
Ali Avcı
(@AliAvci)
Üye

Merhabalar. usb yazıcıyı domaine tanıtmak istiyorum. herhangi bir bilgisayar üzernde driver'ını kurup ou lara katabilir miyim?

Alıntı
Gönderildi : 11/08/2010 00:34
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Yazıcıyı bir pc üzerinde tanıtıp paylaşım verdikten sonra diğer bilgisayarlara kurmanızda bir engel yok sorunsuz çalışır.


Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 00:47
Ali Avcı
(@AliAvci)
Üye

aslında rj45 çıkışıda var. bu yazıcının özel bi ip si mi var? veya bi cat5 kabloyla switch e taktığımızda networkte direk görülür mü ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 01:50
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Jet direct kartı var ise oradan sw üzerine bağlayınız.Yazıcının markasına göre gerekli yazılımı netten veya cd üzerinden temin ediniz.İki türlü yapabilirsiniz kuracağınız yazılım ağda sizin yazıcınızı arar ve bulur.Bu durumda yazıcıya bir ip adresi vermenizi ister bu adresi kendi ip bloğunuzdan verirsiniz.


Diğer seçenek ise yazıcı üzerinde mini ekran mevcut ise ayarlama menü ve düğme özellikleri mevcut ise buradan bir ip verirsiniz.Daha sonra yine indirmiş veya edinmiş olduğunuz yazılım ile driverini kurarsınız.


Tüm network yazıcılarda mantık böyle siz nasıl yol izlerseniz ve takıldığınız nokta olursa bilgi verin yardım alırsınız mutlaka arakdaşlardan.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 02:09
Ali Avcı
(@AliAvci)
Üye

Xerox WorkCentre 412 yazıcı var. yazıcıdan çıkan usb kabloyu bir aparata takıp ordan da rj45 çıkışından network'e katmışlar. fakat networkte böyle bir yazıcı göremiyorum. sadece 1 tek makine görebiliyor. bunu nasıl halledebilirim? ayriyetten ip numarasınıda buldum fakat printer'a bağlanamıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 02:23
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Günaydın,


http://www.support.xerox.com/go/results.asp?Xtype=download&prodID=WorkCentre_Pro_412&Xlang=en_US&Xcntry=USA&prodName=WorkCentre%20Pro%20412&source=xcom  buradan driverini çekebilirsiniz.İp adresini biliyorsanız eğer önce ping atmayı deneyin çalıştığından emin olun.Sonra yazıcı ekleyin eklerken tcp port seçin daha sonra sizden ip isteyince ip adresini girin sonra printer kurulumu için gerekli dosyaları isteyince indirdiğiniz driver üzerinden yolu gösterin.


Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 12:09
Burak İstanbullu
(@Burakistanbullu)
Üye

Ayrıca, yazıcının ip adresine,subnet mask ına ve default gateway ine de bakın . Bu ayarların network unuze uygun olarak verilmiş olması gerekmektedir.


İyi çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/08/2010 17:13
Paylaş: