Active directory ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active directory kullanıcı yapılandırması hk.  

RSS
Faruk ŞAHİN
(@FarukSAHiN)
Üye

Merhabalar,

Active directory ile daha önce fazla çalışmadım pek bilgim yok başıma geldi bir sistem kurmam lazım takıldıkça sorularım olacak bilgili arkadaşlarıma.

ilk olarak server 2008 r2 kurdum ve bunun  üzerinede active directory  kurdum, benden kullanıcılar bağlandıkları zaman çalıştıkları tüm belgeleri serverda tutmamı istediler ve programları kullandıkları bu şekilde bir sistem kurabilirmiyim?

Cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.  

Alıntı
Gönderildi : 10/08/2010 13:23
Muhammet YILMAZ
(@MuhammetYILMAZ)
Üye

Roaming User Profile Kullanabilirsin.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 13:28
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Kullanıcılarınız nasıl çalışacaklar: sabit bilgisayarlarda mı yoksa farklı bilgisayarlardan mı bağlanacaklar?Şirket dışından da bağlanmaları gerekecekmi? Yapınız hakkında biraz daha bilgi verirmisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 14:00
Faruk ŞAHİN
(@FarukSAHiN)
Üye

aslında bilgilerin serverda saklanmasını istiyoruz dışarı çıkmasın amacı ile usb cd ve depolama birimlerini de kapatmayı düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 16:08
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu bir bakıma imkansız gibi neticede kullanıcı okuyabildiği datayı kopyalama mail atma gibi imkanlara sahip.Bu iş için daha evvelde tartışıldı ve gördüğümüz webcastlara göre rms öneririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 16:12
Faruk ŞAHİN
(@FarukSAHiN)
Üye

Tabiki tam olarak kısıtlama imkanına sahib olamayacağız ama en azından çalışma dosyaları elimizin altında bulunsun.

teşekkürler...

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 16:30
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/55990.aspx  burası işinize yarayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 16:36
Paylaş: