Forum

KMS serveri Windows...

Bildirimler
Hepsini Temizle

KMS serveri Windows 7 clientler icin Office KMS Serverin ustune kurmak

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Hali hazirda 2008 R2 Domain Controllerim uzerinde Office 2010 icin KMS server kurulu ve problemsiz calisiyor. Windows 7 clientler icin KMS server yapilandirmamistim. Simdi KMS serveri Windows 7 clientler icin ayni server uzerine kurarsam dogru olurmu?

Gönderildi : 09/08/2010 11:12

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Windows Server 2008 R2 üzerinde KMS yapılandırarak hem Windows client larınızı (Vista,7) hem de Office 2010 uygulamalarınızı lisanslayabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/08/2010 13:23

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam onu biliyorum zaten sorum server üzerine hali hazırda kurulu olan Office KMS'den sonra Windows 7 KMS'yi kurmanın bir sıkıntısı olurmu şeklindeydi?

Teşekkürler

Gönderildi : 09/08/2010 13:28

(@m-hakancan)
Noble Member

Eğer sunucunuzu MAK key ile aktive ettiyseniz kms key ekleyip aktive etmek istediğinizde sorun çıkabilir. Makine DC olduğundan yedekli gitmekte fayda var.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/08/2010 13:50

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam hayati bir bilgi verdiniz teşekkürler. DC'yi ve diğer tüm serverleri MAK ile aktive etmiştim. Ben en iyisi farklı bir servere KMS kurayım, basit bir aktivasyon işi için başımı belaya sokmaya değmez. Teşekkürler Hakan hocam

Gönderildi : 10/08/2010 00:12

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

Baş ağrıtacak tek durum sunucunuz üzerinde ki MAK key ni silip yerine KMS key girmeniz ve sisteminizi bununla aktive etmeniz olacaktır. Tabi KMS ile diğer sunucularınızı da lisanslamak istiyorsanız üzerlerinde ki MAK key i kaldırıp KMS Host üzerinden kendilerini aktive etmelerini beklemektir. Tabi sunucularınızın KMS hazır bir medya ile kurulmamış olması da sıkıntı yaratacaktır.

Eğer KMS Host sunucunuzu ayrı bir sunucu olarak yapılandıracaksanız Windows Server 2008 R2 işletim sistemini seçmenizi öneririm. Ortamınızda Hyper-V kullanıyorsanız (Enterprise ya da Datacenter sürümleri üzerinde) rahatlıkla sanal bir makineyi bu görev için yapılandırabilirsiniz. Böylece hem lisans sıkıntınız olmaz hemde Windows Vista, 7 clientlarınız ile Office 2010 uygulamalarınızı tek bir KMS Host üzerinden lisanslamış olursunuz.

Unutmadan KMS Host ile sunucularınızı, clientlarınızı ve Office uygulamalarınızı lisanslamak istiyorsanız; en az 5 Windows Server 2008/2008 R2 sunucunuzun olması veya 25 adet Windows Vista/7 Client nızın bulunması gereklidir. Office 2010 içinde minimum ortamda 5 adet Office 2010 yüklü client olmalıdır.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 10/08/2010 01:38

Paylaş: