Forum

terminal server dos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server dostan çalıştırma hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@erenyurekli1212)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

thin client mantığını windows xp üzerinde veya işletim sistemi olmadan bir bilgisayarda çalıştırmak istiyorum.

yapmak istediğim şey şu

windows açılmadan serverda uzak masaüstü açmak 

bunun için yapabileceğim ve önerebileceğiniz herhangi birşey varmı

teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/08/2010 16:38

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Terminal Servis teknolojisinin temel olarak 2 teknolojiye ihtiyacı bulunmaktadır.

1. TS ile iletişimi kuracak olan client arasında kesintisiz bir network hattı.

2. Clientin TS üzerinde oturum açabilmesi için ihtiyaç duyulan RDP aracı.

sizin sorunuzun cevabı ikinci temel istekte yatmaktadır. Thin clientin sahip olduğu OS, sürümün herhangi bir önemi bulunmamakta. Eğer TS niz için uyumlu RDP aracını import edebilirseniz bu isteğinizi karşılayabilirsiniz.

Gönderildi : 04/08/2010 16:48

(@erenyurekli1212)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle sorumu yanıtladığınız için teşekkür ederim.

tam olarak anlamadım

rdp aracını nereye nasıl import edeceğim.

daha detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim.

teşekkürler.

Gönderildi : 04/08/2010 17:01

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

RDP aracı microsoft tarafından Remote Bağlantı gerçekleştirmek için dizayn edilmiş bir araçtır. Dün den bu güne çok farklı versiyonları ve gelişimleri bulunmaktadır. Remote Bağlantı yanı sıra TS ve yeni ismi RDH servisi ile iletişim kurmaya yardımcı olan bir araçtır.

Aracı üreten ve geliştiren firma Microsoft' dur ve kendi işletim sistemleri üzerinde bundle olarak gelmektedir.

Ts bağlantısı için bu araç zorunludur !

Microsoft işletim sistemlerine sahip olmayan işletim sistemleri için bu aracın yüklü olması gerekmektedir. Sahip olduğunuz OS' nin destek boyutlarını incelemenizi ve RDP aracına karşılık gelen bir araç veya OS üzerinde bulunan bir RDP ile bunu kullanmanızı önereceğim.

Yani direk olarak bu RDP aracını X bir microsoft olmayan os üzerine nasıl yüklersiniz NET bir cevabım yoktur.

AMA !

client tarafında bir işletim sistemi olmadan merkezi olarak bir sisteme bağlantı gerçekleştirmek istiyorsanız VDI teknolojisini incelemenizi önereceğim.

Gönderildi : 04/08/2010 17:14

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

konuyu biraz detaylandırmak için örnek vermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi Mac işletim sistemleri RDP aracına sahip değildir. Ama microsof tarafından Macos ' ler için dizayn edilmiş RDP aracı bulunmaktadır. Bu aracı Macos üzerine yükleyip, RDP , TS gibi microsoft işletim sistemlerine bağlantı gerçekleştirebiliyorsunuz.

http://www.microsoft.com/mac/products/remote-desktop/default.mspx

Remote Desktop Connection Client for Mac 2

[img] http://aplus.rs/images/mac/rdc2.pn g" target="_blank">http://aplus.rs/images/mac/rdc2.pn g"/> &t=1[/img]

Easily connect to remote Windows PCs.

With Remote Desktop Connection Client 2, you can quickly, simply and securely connect to Windows-based PCs to access Windows-based files, applications, devices, and networks from your Mac.

Download Remote Desktop Connection Client 2

This free download runs natively on both Intel-based and PowerPC-based Macs. The RDC bundle supports eight languages: English, French, German, Italian, Swedish, Spanish, Dutch, and Japanese.

Gönderildi : 04/08/2010 17:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

merhaba arkadaşlar

thin client mantığını windows xp üzerinde veya işletim sistemi olmadan bir bilgisayarda çalıştırmak istiyorum.

yapmak istediğim şey şu

windows açılmadan serverda uzak masaüstü açmak 

bunun için yapabileceğim ve önerebileceğiniz herhangi birşey varmı

teşekkür ederim.

ortamda domain yapısı var ise 

clientler icin ortak bir kullanıcı oluturun ve clientlerin bu kullanıcı ile otomatik logon olmasını saglayın ( tweakui ile yapılabilir ornegin )

daha sonra gpo tarafında bu kullanıcı icin custom shell olarak mstsc.exe yi tanimlayin 

kullanıcı makinayı actıgında onune direk olarak remote desktop baglantı ekranı gelecektir 

Gönderildi : 04/08/2010 19:27

Paylaş: