Forum

Sync Programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sync Programı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,007 Görüntüleme
(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Windows 2008 bir File server makinem var. Bu servera aynı zamanda ISCi bir bağlantı ile NAS server kurulumu yaptım. Amacım File serverda değişen dosyaları NAS Servera atmak idi.. Aşağıdaki batch dosyasını oluşturdum. Ama hepsini kopyalıyor. Bazı senkronizasyon programlar denediğimde de securty permissionları atmıyor.Bildiğiniz bir program var mı? Senkronizasyon tek taraflı olacak FILE SERVER ----> NAS

set YY=%date%_%time:~3,2%

robocopy G:\XXX y:\XXXydk /MIR /SEC /R:1 /W:1 /TEE /LOG:C:\replicalog\%YY%.log

Gönderildi : 04/08/2010 14:25

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

PeerSync programını tavsiye ederim..Anlık data transferi yapıyor ve çok başarılı bir program(cık)

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 04/08/2010 16:29

(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Cenker Bey

Gönderildi : 05/08/2010 12:28

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

@echo off
For /f "tokens=1-10 delims=:.-, " %%i in ('echo exit^|cmd /q /k"prompt $D $T"') do (
 For /f "tokens=2-4 delims=.-,() skip=1" %%a in ('echo.^|date') do (
  set dow=%%i
  set %%a=%%j
  set %%b=%%k
  set %%c=%%l
  set hh=%%m
  set min=%%n
  set ss=%%o
 )
)

net use z: \\DosyalarıHangiSunucuyaAtacaksınızIpAdresivePaylasımAdı
rem "C:\Program Files\Windows Resource Kits\Tools\robocopy" "Yedek Alınacak Dosyanın Konumu"     "Nereye yedek alınacağı:Z:\\klasör ismi şeklinde" /MIR /LOG:"sync%dow%%dd%%mm%.log" /R:2 /W:30 /XF *.mdf *.ldf *.bak *.tmp *.fts *.old *.chk *.dmp *.cnt *.mp3 *.jpg

net use z: /delete

Bu kodu C de bir klasör içerisine yapıştır. Log dosyalarıda buraya gelir. Diğer klasörler içinde aynısını yapabilirsin. uzantısı olan dosyaların yedeği alınmaz.

Bu bat dosyasını zamanlanmış görevlere atarak gece bu işlemi yaptırabilirsin. Tabi Robocopy kurman gerekir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/08/2010 12:42

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Teşekkür ederim Cenker Bey

rica ederim işinize yaramıştır umarım. Büyük Cluster'lerde kullandım hep çok yüklü data transferlerinde de sorun çıkartmadı..

Kolay gelsin.. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 08/08/2010 21:07

Paylaş: