Forum

Outlook üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook üzerinde otomatik mail yapılandırma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
623 Görüntüleme
(@serkan887)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Şöyle kafama takılan bir soru var.

Ben acemi bir kullanıcıyım. Telefonla yönlendirilmek istemiyorum. Her hangi bir makinaya gidiyorum. Kullanıcı adı şifremi giriyorum. Ayarlarım yükleniyor. Sonra mailimi açıyorum bakıyorum ayarlarım yok??? Maili açarken outlook yapılandırma sihirbazı geliyor ama dedim ya çok acemiyim onu yapamıyorum. Bunun yerine windows herşeyi kendi yapsın. Mail server belli. Zaten kullanıcı adımı login olurken girdim. Niye 10 defa sorsun değilmi?? Otomatik olarak yapılandırsın banada kullanmanın keyfi kalsın 🙂 Çok mu fantazi oldu acaba? Gerçi policy de outlook ve office de eklendi ama orda çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Gönderildi : 14/05/2008 23:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba. Şöyle kafama takılan bir soru var.

Ben acemi bir kullanıcıyım. Telefonla yönlendirilmek istemiyorum. Her hangi bir makinaya gidiyorum. Kullanıcı adı şifremi giriyorum. Ayarlarım yükleniyor. Sonra mailimi açıyorum bakıyorum ayarlarım yok??? Maili açarken outlook yapılandırma sihirbazı geliyor ama dedim ya çok acemiyim onu yapamıyorum. Bunun yerine windows herşeyi kendi yapsın. Mail server belli. Zaten kullanıcı adımı login olurken girdim. Niye 10 defa sorsun değilmi?? Otomatik olarak yapılandırsın banada kullanmanın keyfi kalsın 🙂 Çok mu fantazi oldu acaba? Gerçi policy de outlook ve office de eklendi ama orda çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Merhaba , Office  Outlook 2007 ürünü ile birlikte bu işlem gerçekleşebiliyor  siz domain username ve password ile pc ye login olduğunuzda outlook u açtığınızda otomatik olarak  girdiğiniz credentials tan gerekli  exchange server ismi  mailbox bilgisi gibi bilgiler toplanıyor ve sadece size next nezt demek kalıyor isterseniz manuel de yapabiliyorsunuz ..

Gönderildi : 15/05/2008 00:23

(@serkan887)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bende maalesef 2003 lisansı var.SBS ile 2003 outlook lisansı geliyor. Ve kullanıcıya hiç bir müdahale bırakmadan otomatik yapılandırmasını istiyorum. Bu mümkünmü?

Gönderildi : 15/05/2008 14:35

Paylaş: