Forum

Server Kabini

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Kabini

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@hamzasaricicek)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Şirketimizde kullanılan Intel Xeon x320 2.13Ghz Hp Server için kabin alacağız fakat pek bilgim olmadığı için sizlere sormayı istedim. Havalandırması olmayan 4m2 bir oda için nasıl bir kabin tavsiye edersiniz acaba. Tecrübeli hocalarımızın fikirlerini öğrenmek istiyorum. 3Com'un 16 portluk switchlerinden kullanıyoruz. Soğutma ve ergonomi açısından tavsiye edebileceğiniz kabinler neler olabilir acaba. Şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 29/07/2010 18:31

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Aşağıdaki size uygun olacağını düşündüğüm kabineti linkini yolluyorum. Sponsorlarımızdan Piramit bilgisayardan teklif alabilirsiniz.

http://www.estapkabinet.com/?p=65

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/07/2010 18:43

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Swtich veya server kabinetlerinde Estap markasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tavsiye ederim.

Gönderildi : 29/07/2010 20:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Swtich veya server kabinetlerinde Estap markasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tavsiye ederim.
Ben de bu ürünü tavsiye ederim fakat ortam soğutmanız düzgün değilse kabinin fanlarına hiç güvenmeyein hiç performans alamazsınız.Kabinlerdeki fan yerine ortamı ideal olan 22 derece sıcaklığa getirecek klimayı eksik etmeyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/07/2010 00:01

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Rıza kardeşim ben zaten önerirken ortamda klima olduğunu varsaymıştım. Tabiki fanlara güven olmaz. Soğutması olmayan sistem odasıda olmamalı zaten. Ama ortamda bir soğutma yoksa klimalı kabinet tercih edilebilir.

Gönderildi : 30/07/2010 15:18

Paylaş: