Forum

windows 2003 enterp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 enterprise edition R2 de DHCP

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@YektaKiBAR)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Win 2003 enterprise edition r2 dhcp'den otomatik olarak ip alan client ın aynı ip sini başka bi client e girilerek ip çakışmasını önlenmesini bi tanıdık vasıtasıyla yapmıştım fakat unuttum şöyleki; ip verilen client örn; dhcp server tarafından (2) iki defa sorgula diyerek sistemde böyle bir ip olduğunu anlayıp ipsini alamayıp networkte boş çığlıklar olmamasını engelleyebiliyorduk. bunu hatırlatırsanız çok sevinirim. teşekkürler...

Gönderildi : 29/07/2010 05:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@YektaKiBAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ancak ben bu yöntemi biliyorum fakat şu an server tarafında dhcp tarafında yanılmıyorsam query check i var onu seçip sorguyu 2 yapıp ok liyorduk ama o ekrana nerden ulaşacağımı unutum bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 29/07/2010 16:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

dhcp mac filter gereksiz sorguları önler. siz sorguları görmek mi istiyorsunuz? O zaman "dhcp query tool" ları kullanin. Googleda bulabilirsiniz.

Gönderildi : 29/07/2010 17:12

(@YektaKiBAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bakın bu dedğimin toolla alakası yok belirtmiş oldum işletimsistemi üzerinde dhcp de bi ayar bu sadece ek bişe manuel olarak yüklemeye gerek yok ben sadece bu ekrana gidecek yolu ricayen istiyorum izden bilginiz varsa teşekkürler...

Gönderildi : 29/07/2010 17:30

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Conflict detection attempts seçeneği sizin işinizi görecektir. buradaki değeri 2 yaparsanız sorununuz düzelir.

Gönderildi : 29/07/2010 17:54

(@YektaKiBAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Murat bey istemiş olduğum cevap buydu ilginize tekrar teşekür ederim saygılar...

Gönderildi : 29/07/2010 18:08

Paylaş: